Mecz kończy „trójka” Kuby

Suzuki 1LM Enea Basket Poznań – Weegree AZS Politechnika Opolska 93:67/23:20, 27:15, 20:16, 23:16/

Wygrywamy rzut sędziowski, ale pierwsze punkty zdobywają goście. Odpowiadamy trafieniem za 2 punkty i jest remis i tak już będzie do końca tej kwarty, to jednak ta druga drużyna wychodzi na prowadzenie, które w tej części gry zmienia się dziesięciokrotnie, 4 razy jest remis, a prowadzenie żadnej z drużyn nie jest wyższe od 4 punktów.

Zaczyna się druga kwarta, a jej początkowy przebieg ma podobny charakter. Tak trwa do 7,5 minuty przed zakończeniem tej kwarty. W 7’:25’’ na tablicy widnieje wynik 25:25, ale niespełna 2 minuty później jest już 31:25, a po kolejnych 3 minutach 37:25. To jest początek rosnącej przewagi naszej drużyny. Najwyższe prowadzenie w tej kwarcie notujemy na minutę przed jej zakończeniem: 48:32, by ostatecznie zakończyć pierwszą połowę meczu wynikiem 50:35.

Zapowiada się nieźle, wziąwszy pod uwagę naszą zdobycz punktową, która świadczy o dobrym ataku oraz skromniejszy dorobek drużyny gości, świadczący o dobrej naszej obronie. Piętnaście punktów to już jest spora zaliczka do odniesienia sukcesu, ale jeszcze niewystarczająca. Z niecierpliwością czekamy na drugą połowę meczu. Zaczyna się ona dla nas bardzo pomyślnie, gdyż zdobywamy 5 punktów przy zerowej zdobyczy drużyny AZS. Wprawdzie w kolejnej akcji trafiają zawodnicy przyjezdni, ale nasza odpowiedź jest jeszcze bardziej skuteczna i w 6:48 minucie prowadzimy już 22 punktami /60:38/. To już jest coś. Do ostatniej minuty utrzymujemy tak wysokie prowadzenie, ale nie do końca tej kwarty, bowiem goście trafiają trójkę i zamyka się ona wynikiem 70:51.

W ostatniej części meczu ponownie lepiej spisują się zawodnicy poznańscy, którzy podwyższają prowadzenie, by zakończyć „trójką” Kuby Andrzejewskiego i ustalić tym razem już końcowy wynik spotkania: 93:67.

Punkty dla Enei zdobyli: M. Dymała 23, 7×3, 5 zb., W. Fraś 19, 1×3, 6 zb., J. Simon 12, M. Tomaszewski 11, 3×3, B. Ciechociński 10, 1×3, 7 zb., P. Stankowski 5, J. Nowicki 4, 1×3, J. Andrzejewski 3, 1×3,                               J. Fiszer 2, J. Jakubiak 2, I. Maćkowiak 2. Dla AZS: M. Kroczak 15, 2×3, A. Kaczmarzyk 13, 3×3, 6 zb., H. Pabian 11, 1×3, 7 zb., J. Kobel 8, 3×3, A. Mielczarek 8, 1×3.