Miejski maraton… kawy

Urban Coffee Marathon do 3 marca w trzech miastach: Poznaniu, Katowicach i Warszawie. Polega on na znalezieniu najciekawszych miejsc z kawą na mapie miejskiej.

Na święto kawy poznańskie kawiarnie przygotowały przewodnik po wybranych zakątkach świata w formie festiwalowego menu.  Wycieczka po mieście ma na celu stworzenie swojej własnej kawowej trasy. Uczestnicy mogą oddawać głosy w plebiscycie na najkreatywniejszą propozycję. Można również wybrać się na wycieczkę do Katowic lub Warszawy, tam również będzie trwać spontaniczny festiwal kawy. Warto wspomnieć o atrakcyjnej cenie: kawa festiwalowa w każdej kawiarni będzie kosztować 7 złotych i tyleż samo deser festiwalowy.

Jednym z wydarzeń towarzyszących jest Cupping Poznań, który odbędzie się dzisiaj o godzinie 17.30 w Kahawa Kawa i Książka.  Na początek uczestnicy wezmą udział w pokazie procesu palenia kawy. Następnie przewidziany jest cupping: to specjalna technika degustacji kawy, w której określa się rodzaj jej smaku i aromatu, porównując ze sobą różne rodzaje kaw. Dzięki tej technice ocenia się i sprawdza ich jakość.

Urban Coffee Marathon to największy cykl miejskich festiwali kawy w Europie.

Fot. Maja Wojtkowska

 

 

 

       

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*