Na bogato o sikorce

Sikorka bogatka to kolorowy ptak, który niewątpliwie kojarzy się z zimą – wtedy najczęściej możemy go zobaczyć.  A 22 marca o godzinie 18 w Collegium Polonicum w Słubicach będziemy mogli dowiedzieć się czegoś nowego o tym małym ptaszku.

Tym razem Spotkanie z Przyrodą będzie prowadził doktorant Zakładu Biologii i Ekologii Ptaków na Wydziale Biologii UAM, Paweł Podkowa, który badał sikorkę bogatkę i teraz podzieli się swoją o niej wiedzą. Jak mówi Natalia Duez z Fundacji Dziupla Inicjatyw Przyrodniczych, ma on opowiadać o „mrocznej stronie tego kolorowego ptaszka”. Na spotkaniu dowiemy się m. in. o badaniach, w których wykorzystywano sikorki.

Fundacji powstała w 2013 roku i zajmuje się ukazywaniem piękna przyrody. Jej członkowie, jak sami mówią na swojej stronie internetowej, wierzą, że dzięki temu są w stanie przekazać swoją dbałość o ochronę natury.

Fot. by Sławek Staszczuk (Own work) [GFDL (http://www.gnu.org/copyleft/fdl.html) or CC-BY-SA-3.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/)], via Wikimedia Commons

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*