Na egzotycznej wyspie króla Juliana

W maju Teatr Muzyczny w Poznaniu przedstawi polską premierę „Madagaskaru” –  roztańczonego musicalu dla dzieci i  rodzin. Spektakl powstał na podstawie pełnometrażowego filmu animowanego z 2005 roku wielkiego hitu wytwórni DreamWorks.

Lew Alex, żyrafa Melman, zebra Marty i hipopotamica Gloria mają dość życia w  zamknięciu. Pewnego dnia Marty, wspólnie ze swoimi kompanami, postanawia uciec z nowojorskiego zoo. Uciekinierzy zostają złapani, ale za karę władze ogrodu zoologicznego postanawiają wysłać ich do Afryki. Pośrodku oceanu klatki wypadają za burtę pokładu, a zwierzęta lądują na egzotycznej wyspie, gdzie rządzi król Julian i jego zwariowana ferajna.

Poznańską wersję musicalu wyreżyseruje Jerzy Jan Połoński, który z sukcesami realizuje spektakle dla dzieci w  całej Polsce. Choreografię przygotowuje Paulina Andrzejewska, a kostiumy i scenografię Marika Wojciechowska. Autorami muzyki są George Noriega i Joel Someillan, zdobywcy nagrody Grammy, a libretta – Kevin Del Aguila. Publiczność usłyszy takie hity jak I like to move it, Wild and free czy Best friends w  polskim przekładzie przygotowanym specjalnie na zamówienie Teatru Muzycznego w Poznaniu. Marek Robaczewski przełożył na język polski słynny przebój Wyginam śmiało ciało, a jego syn Tomasz tłumaczył większość odcinków kultowej serii „Pingwiny z Madagaskaru”. Światowa premiera spektaklu odbyła się w 2016 roku w The Coterie Theatre w Kansas City w Stanach Zjednoczonych.

W Teatrze Muzycznym w Poznaniu  w 2017 roku przedstawienie zostanie zagrane kilkadziesiąt razy, w dni powszednie oraz w weekendy m.in. z okazji Dnia Dziecka. W tym sezonie będzie to 30 spektakli dla 12 000 widzów.

PREMIERA: 13 maja godz. 12 i 17

DRUGA PREMIERA: 14 maja godz. 11