Na PGE Narodowym o cyberbezpieczeństwie

Według amerykańskiego dziennika „New York Times”, za cyberataki przeprowadzone pod koniec zeszłego roku na polski sektor bankowy odpowiedzialni są hakerzy z Korei Północnej. O tym, w jaki sposób przygotować się na wyzwania płynące z cyberprzestrzeni i jak zbudować skuteczny system cyberbezpieczeństwa porozmawiają uczestnicy II Polskiego Forum Cyberbezpieczeństwa – CYBERSEC PL, które odbędzie się już 6 kwietnia na PGE Narodowym w Warszawie.

Dyskusje skoncentrowane będą wokół czterech ścieżek tematycznych: Państwo, Obrona, Przyszłość i Biznes. Jednym z wiodących tematów tegorocznej edycji CYBERSEC PL będzie dyskusja dotycząca wdrożenia Strategii Cyberbezpieczeństwa RP na lata 2017-22. Eksperci omówią kluczowe działania, jakie należy podjąć, aby zrealizować cele przewidziane w tym strategicznym z punktu widzenia bezpieczeństwa kraju dokumencie. Wnioski z rozmowy stanowić będą ważne źródło rekomendacji dla powstającej ustawy o cyberbezpieczeństwie.
Podczas wydarzenia odbędzie się również mniej formalna debata pt. „Wyzwania cyfrowego świata”. W intelektualnej refleksji na temat dynamicznego rozwoju nowych technologii i jego wpływu na współczesne społeczeństwa udział wezmą: Edward Lucas – dziennikarz „The Economist”, który przyjedzie do Polski na specjalne zaproszenie Instytutu Kościuszki oraz prof. Andrzej Zybertowicz – doradca prezydenta RP Andrzeja Dudy.  Na agendzie spotkania pojawi się także najważniejsza dla współczesnych krajów kwestia potrzeby zabezpieczenia przemysłu przed cyberatakami.  – Dla Polski to wielkie wyzwanie, ale także szansa na zbudowanie konkurencyjnych w skali globalnej produktów i usług dla bezpieczeństwa systemów sterowania przemysłowego. – Mamy w tym zakresie wielki potencjał – mówi Izabela Albrycht, przewodnicząca Komitetu Organizacyjnego CYBERSEC, prezes Instytutu Kościuszki, organizatora konferencji. – Jest to także jeden z wniosków warsztatów z udziałem przedstawicielami firm sektora infrastruktury krytycznej poprzedzających konferencję, które zakończyły się w środę (29.03 – red.).
Ponadto, uczestnicy panelu obronnego na CYBERSEC PL dużo uwagi poświęcą budowie polskiego systemu cyberobrony i potrzeby implementacji konkluzji ubiegłorocznego szczytu NATO w Warszawie. CYBERSEC PL to wiodąca konferencja poświęcona strategicznym aspektom cyberbezpieczeństwa. Wśród uczestników i partnerów konferencji znajdują się m.in. wysocy rangą przedstawiciele instytucji publicznych, świata nauki, narodowi i światowi liderzy biznesu, startupy technologiczne, a także organizacje pozarządowe i liderzy opinii.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*