Na progu drugiego ćwierćwiecza

25 lat temu  ukazał się pierwszy numer „Życia Uniwersyteckiego”. Przez ten czas nasz miesięcznik pełnił funkcję swoistej kroniki wydarzeń na uczelni.

Gdy zaczynaliśmy nie było strony internetowej, mediów społecznościowych. Dlatego następne 25 lat zapowiada się naprawdę fascynująco – szczególnie w dobie internetu i mediów cyfrowych. Przyspieszamy! Razem z nowym numerem miesięcznika swoją premierę ma również nasza nowa strona internetowa. Pod adresem uniwersyteckie.pl najnowsze informacje z życia UAM. Jest  to swoisty kolaż wydarzeń, opinii, spotkań, debat, prezentacji naukowych a także utrwalonych w kadrze scen z życia codziennego uczelni…

Wróćmy jednak do papieru. W najnowszym wydaniu „Życia Uniwersyteckiego” zastawiamy się nad… życiem. Piszemy o tym, ile jest życia w kamieniu, o chemii w życiu, o życiu po życiu, pytamy o wzór na życie. Odpowiedzi udzielają nam uniwersyteccy specjaliści. W miesięczniku także materiał o superlaserze, przy którym pracuje nasz człowiek – dr Wojciech Gawełda, oraz informacje o skarbie wydobytym z niebytu, czyli niemal 300 zdjęciach ilustrujących życie UAM w okresie międzywojnia. A to jeszcze nie koniec niespodzianek…(www.amu.edu.pl)

Zapraszamy do lektury wydania i na stronę www.uniwersyteckie.pl

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*