„…najchętniej takich, którzy rozumieją po polsku”

„Maj zaczyna się we wtorek” to tytuł najnowszego programu popularnego i cenionego Kabaretu Moralnego Niepokoju. Zobaczymy go  w Centrum Kultury Przeźmierowo. Kiedy? W piątek 7 kwietnia o godz. 18 i 20.30.

Choć nazwisko Roberta Górskiego, za sprawą internetowego serialu „Ucho prezesa”, stało się ostatnio jednym z najczęściej wymienianych w mediach, w programie tym nie znajdziemy wielu odniesień do polityki. „Jest za to dużo humoru i Magda Stużyńska” – piszą członkowie kabaretu. – „Stawiamy pytania, bo to jest istotą sztuki i odpowiadamy na nie, bo głupio tak o coś spytać i cisza. Jak zaplanować wakacje i nie zwariować? Jak rozmawiać z teściem, żeby go nie zabić? Jak być nauczycielem i przetrwać szkolne zebranie? Wiemy, że nie tylko my mamy podobne problemy. Mają je też ludzie na Pomorzu, na Bahamach, w Nowym Jorku i Czelabińsku. Dlatego nasz program jest na światowym poziomie” – zachęcają w opisie przedstawienia, zapraszając na swoje występy ludzi z całego świata, choć najchętniej takich, którzy rozumieją po polsku.

Kabaret Moralnego Niepokoju powstał w 1993 roku na Wydziale Polonistyki Uniwersytetu Warszawskiego. Ze studenckiej grupy szybko przekształcił się w jeden z najbardziej cenionych i popularnych polskich kabaretów. Początek prawdziwej kariery to rok 1996, gdy grupa wygrała Grand Prix, Nagrodę Publiczności, Nagrodę Dziennikarzy i Nagrodę Środowiska Kabaretowego na festiwalu PaKA w Krakowie oraz Grand Prix i Złotą Szpilkę na Lidzbarskich Biesiadach Humoru i Satyry w Lidzbarku Warmińskim. Sukcesy przełożyły się na zaproszenia do telewizji. W latach 2003-06 kabaret przygotowywał dla TVP autorski program pt. „Tygodnik Moralnego Niepokoju”, co tydzień prezentując premierowe skecze. Robert Górski wraz Marcinem Wójcikiem z Ani Mru Mru prowadził też telewizyjny „Latający Klub Dwójki”

Od 1995 roku kabaret stworzył 18 programów i wydał 10 płyt DVD. Obecnie  tworzą go: Robert Górski, Przemysław Borkowski, Mikołaj Cieślak, Rafał Zbieć i Magdalena Stużyńska, a podczas występów grupie towarzyszą muzycy: Bartłomiej Krauz (akordeon, śpiew) i Tomasz Pfeiffer (gitara).

Bilety już są dostępne w kasie Centrum Kultury Przeźmierowo, ul. Ogrodowa

Fot. zrzut ekranu www.kabaretmoralnegoniepokoju.pl

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*