Netflix już nad tym pracuje

Wiedźmin Geralt z Rivii jest bohaterem 5 tomów powieści i zbiorów opowiadań autorstwa Andrzeja Sapkowskiego. Na ich podstawie powstał również cykl gier komputerowych wydanych przez polskie studio CD Projekt Red.

Głównym zajęciem wiedźminów jest polowanie i zabijanie potworów wszelkiej maści oraz obrona ludzi przed nimi. Geralt nie raz stoczył bój ze strzygą, ghulem, kikimorą, bazyliszkiem czy wąpierzem. Wiedźmin mistrzowsko włada mieczami, które nosi na plecach. Stalowy na ludzi, srebrny na potwory. Jego białe włosy nie wynikają ze starości, ale są wynikiem mutacji. Potrafi trochę czarować i warzyć eliksiry. Ma wielu wrogów, jak i przyjaciół.

Opowieści o Geralcie osadzone są w fantastycznym świecie pełnym elfów, krasnoludów i innych mitycznych stworzeń. Wiedźmini poprzez mutacje, które przeszli w młodym wieku, mają być maszynami do zabijania wyzutymi ze wszelkich uczuć. Lecz czy jest tak do końca? Nic tylko sięgnąć po książkę lub grę i samemu to sprawdzić.

Wiedźmin i jego perypetie, za sprawą wartkiej fabuły, świetnych dialogów oraz nietuzinkowej kreacji zyskał fanów na całym świecie. Gry komputerowe zakupiło ponad 20.000.000 ich fanów.  W marcu 2016, po zdobyciu 250 tytułu gry roku, Dziki Gon stał się najbardziej utytułowaną grą komputerową w historii. W Wiedźmina grywał sam prezydent Barack Obama. Aktualnie studio Netflix, we współpracy między innymi z Tomaszem Bagińskim (reżyser, animator, rysownik), pracuje nad  przełożeniem wiedźmińskich perypetii na serialową adaptację.

Rys. Geralt z Rivii by Александр Степченков (Alexandr Stepchenkov) – Flickr: Geralt, CC BY-SA 2.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=14326705

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*