Nie może was tam zabraknąć!

Poznań słynie z wielu rozrywkowych i kulturalnych wydarzeń. Kolejnym z nich jest, organizowany już po raz szósty, festiwal podróżniczy Na Szage (od 3 do 5 lutego w budynku Akademii Wychowania Fizycznego).

Właściwie od  początku, impreza opiera się na spotkaniach z ludźmi, którzy są już doświadczonymi podróżnikami, bądź dopiero zaczynają swoją przygodę z odkrywaniem świata. Nie brakuje również rozmów z fotografami, autorami książek czy pasjonatami dalekich wypraw, którzy w niezwykle ciekawy sposób opowiadają o swoich doświadczeniach na innych kontynentach. Usłyszymy między innymi o podróży stopem przez Azję Południowo-Wschodnią, zwiedzaniu Chin, Mongolii, Meksyku, wyprawach w polskie góry czy odkrywaniu Oceanii.

Wśród  zaproszonych gości swój udział w imprezie zapowiedzieli: ekstremalna rowerzystka Kamila Kielar, miłośnicy gór i trudnych szlaków Bartosz Malinowski i Joanna Lipowczan,  Piotrek Horzela, wnuk znanego pisarza – Arkady Paweł Fiedler oraz odkrywcy Piątego Kierunku – rodzina Tulejów. Tegorocznym partnerem festiwalu jest Ambasada Indonezji, nie zabraknie zatem pokazów oraz spotkań z kulturą tego kraju.

Organizatorami imprezy są: Studenckie Koło Naukowe Sekcja Geograficzno-Krajoznawcza, AWF Poznań oraz Stowarzyszenie Na Szage. W programie, oprócz wyżej wymienionych, wiele innych, ciekawych atrakcji. Nie może was tam zabraknąć!

Fot. Brajan Kasprzyk

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*