Nie tylko poeta…

… także tłumacz, performer, dramaturg. Jerzy Łukasz Kaczmarek zagości w październiku na kolejnym z czwartkowych spotkań poetyckich w Atelier Łazęga Poznańska.
Idziemy, dopóki starczy nam sił, jedna z jego licznych inicjatyw artystycznych, szeroko opisywana „Akcja Droga”, to trwająca nieprzerwanie od lat 90-tych wędrówka wzdłuż plaż i ścieżek, będąca metaforą niekończącego się poszukiwania. Zrozumienia siebie, świata.
Urodzony w 1964 roku w Jarocinie, adiunkt na wydziale socjologii UAM, Jerzy Łukasz Kaczmarek to uznany tłumacz literatury niemieckojęzycznej, m. in. wierszy Georga Trakla. Uczestnik międzynarodowego projektu poetycko – plastycznego „gedichtet/gezeichnet. Dichter und Künstler im Dialog”. W latach 90-tych redaktor poznańskiego pisma artystycznego „Już Jest Jutro”. Inicjator kilku edycji „Nocy Działań Twórczych”, odbywających się w poznańskich klubach studenckich. Wiersze publikował m. in. w kilkunastu antologiach poetyckich oraz pismach „Topos”, „Borussia”, „Pracownia”, „Okolica Poetów”, „Krzywe Koło Literatury”, „Gazeta Malarzy i Poetów”.  Autor zbioru wierszy „ Przepowiednie. Z kręgu nocy i dnia”wydanego w 2015 roku. W przygotowaniu do druku w serii poetyckiej Biblioteki „Toposu” jest tomik „Niewidzialny stygmat”.
 Zapraszamy jutro, w czwartek, o godz. 18 do Atelier Stowarzyszenia Łazęga Poznańska, ul. Święty Marcin 75. Spotkanie poprowadzi Szymon Kantorski. Wstęp wolny.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*