Niemieccy juniorzy rządzą na sankach!

W niemieckim Oberhofie odbyły się Mistrzostwa Europy Juniorów w saneczkarstwie. Niemieccy i austriaccy saneczkarze zgarnęli wszystkie złote medale. Nasi reprezentanci zamykali stawkę.

W rywalizacji jedynek mężczyzn bezkonkurencyjny był Max Langenhan. Niemiec w obu ślizgach zanotował najlepsze rezultaty, dzięki czemu pewnie – z czasem łącznym 1:30.823 – wygrał rywalizację, zostając tym samym młodzieżowym mistrzem Europy. Oprócz niego, na podium stanęli również Kristers Aparjods z Łotwy oraz Nico Gleirscher z Austrii. Nasz jedyny reprezentant – Kacper Tarnawski – w obu przejazdach pojechał dużo wolniej od zwycięzcy. Łączny czas 1:34.379 pozwolił mu na zajęcie 28. miejsca w gronie 32 uczestników.

Wśród kobiet w jedynkach najlepiej zaprezentowała się Jessica Tiebel. Niemka zarówno w pierwszym, jak i w drugim ślizgu przyjechała na metę minimalnie szybciej od Hannah Prock. Austriaczka, mimo iluzorycznej straty 0.047 sek., musiała pogodzić się ze srebrnym medalem. Na podium stanęła jeszcze druga reprezentantka Niemiec – Cheyenne Rosenthal. W rywalizacji jedynek kobiet zobaczyliśmy aż trzy Polki. Najlepiej z nich z torem w Oberhofie poradziła sobie Klaudia Domaradzka, której czas 1:25.815 pozwolił na zajęcie 26. miejsca. Natalia Jamróz zakończyła zawody na 31. lokacie, natomiast Nadia Chodorek została zdyskwalifikowana podczas drugiego ślizgu.

Niestety lepiej nie zaprezentowali się również Artur Zubel i Kasper Skorupka, startujący w rywalizacji dwójek. Polscy saneczkarze wyraźnie odstawali od kolegów zza granicy i ostatecznie zajęli ostatnie, siedemnaste miejsce w tej konkurencji. Złoto zgarnęli Austriacy Hannes Orlamunder i Paul Gubitz. Na drugim miejscu rywalizację zakończyli Nico Semmler i Johannes Pfeiffer z Niemiec. Brązowe medale pojadą zaś do Rosji, a to za sprawą Vsevoloda Kashkina i Konstantina Korshunova.

Na koniec Mistrzostw Europy Juniorów rozegrana została jeszcze sztafeta. I tutaj biało-czerwoni nie popisali się. Klaudia Domaradzka, Kacper Tarnawski, Artur Zubel i Kasper Skorupka zajęli ostatnie miejsce w stawce 10 krajów. Bezkonkurencyjni byli Niemcy, którzy zakończyli zawody z niemal sekundową przewagą nad drugimi Włochami i trzecimi Łotyszami.