Niestety, nie udało się

Suzuki 1LM Enea Basket Poznań – Miasto Szkła Krosno 62:68                  /13:17, 18:10, 14:19, 17:22/

To było ważne spotkanie dwóch drużyn z takim samym dorobkiem punktowym. Liczyliśmy na przełamanie po 3 kolejnych porażkach. Niestety, nie udało się, a przyczyny tej porażki leżą zarówno po stronie losowej, jak i naszej własnej. Do przeciwności losu trzeba zaliczyć kontuzje, które wcześniej wyeliminowały 2 zawodników, a w ostatniej chwili choroby kilku następnych.

Mecz otwierają goście, którzy prowadzą przez pierwsze 5 minut z przewagą nie przekraczającą czterech punktów. Wreszcie nadchodzi moment przełamania i w 4:43 obejmujemy prowadzenie 10:9. Przez następne 2 minuty zmienia się prowadzenie, na ogół 1-punktowe, by w 2:04 zespół Krosna powiększył swoją przewagę do 4 punktów /13:17/.

W drugiej kwarcie po 3,5 minutach gry odzyskujemy prowadzenie 20:19, a po kolejnych 2 minutach powiększamy je do 7 punktów /26:19/. Kolejne 2 minuty pozwalają zespołowi Enei zwiększyć przewagę do 9 punktów /31:22/. Wydawać by się mogło, że zaczynamy kontrolować przebieg spotkania, ale zawodnicy gości zmniejszają nasze prowadzenie do 4 punktów / 31:27/.

Po przerwie, przez 5 minut nie zmienia się obraz gry, a nasz zespół utrzymuje przewagę 8 punktów. Po tym czasie zawodnicy krośnieńscy odrabiają straty, by w 1:28 wyjść na prowadzenie 44:42. Jest to okres zdecydowanie złej gry naszej drużyny. Ostatecznie kwarta kończy się wynikiem 45:46.

W ostatniej odsłonie meczu odzyskujemy prowadzenie, które wprawdzie później tracimy, ale na 4 minuty przed zakończeniem tej części gry prowadzimy 60:54. Czy to oznacza wygranie meczu? Oczywiście, że nie, a przekonaliśmy się o tym boleśnie. Na niecałe 30 sekund przed zakończeniem spotkania przegrywamy 61:63, wykorzystując zaledwie 1 rzut wolny z wykonywanych czterech. Fatalnego obrazu zakończenia meczu dopełnia faul naszego zawodnika, który definitywnie przesądza losy tego meczu na korzyść zespołu z Krosna.

Punkty dla Enei zdobyli: M. Dymała 16, 1×3, 5 zb., J. Andrzejewski 13, 2×3, J. Fiszer 11, 2×3, M. Tomaszewski 8, 1×3, J. Nowicki 5, 1×3, B. Ciechociński 4, 5 zb., I. Maćkowiak 3, 1×3, W. Fraś 2, 10 zb.

Dla Krosna najwięcej punktów zdobyli: D. Oczkowicz 15, 3×3, M. Jankowski 14, 4×3, 6 zb., K. Dubults 10, 9 zb., M. Zagórski 9, 6 zb.