Novak po raz 23! Himalaje tenisa

Tegoroczny finał turnieju tenisowego Roland Garros miał przynieść historyczne wydarzenie. I przyniósł. Na French Open Serb Novak Djoković zdobył 23. wielkoszlemowy tytuł i już samodzielnie jest liderem tego rankingu (przed Rafaelem Nadalem i Rogerem Federerem).

Pierwszy set nie zapowiadał łatwego zwycięstwa – 7:6(1) i prawie godzina gry. Norweg Casper Ruud starał się być równorzędnym rywalem. Jednakże Djoković miał swój dzień, był znakomicie dysponowany, imponował serwisem. Nie oddał Ruudowi seta (6:3 i 7:5). Komentatorzy mówią o wydarzeniu w Paryżu: Himalaje tenisa. Serb wyrównał osiągnięcie Sereny Williams – 23-krotnej zdobywczyni tytułów wielkoszlemowych.

– To nie przypadek, że zdobyłem 23. tytuł tutaj w Paryżu – mówił mistrz tuż po odebraniu pucharu. Ze wszystkich turniejów wielkoszlemowych zwycięstwa tutaj przychodziły mi najtrudniej. Stąd tak wielkie wzruszenie. Każda wygrana kosztowała mnie wiele emocji zarówno na korcie, jak i poza nim. Jestem dumny, że stoję tutaj z Pucharem Muszkieterów.