Nowa twarz w klubie

Po wielu dywagacjach na temat tego, kto poprowadzi FC Barcelonę w dalszej części sezonu, wreszcie otrzymaliśmy odpowiedź. Dzisiejszego popołudnia „Duma Katalonii” zaprezentowała nowego trenera. Jest nim Quiue Setien.

Zastąpił on na tym stanowisku Antonio Valverde, który wczoraj po godzinie 23 został zwolniony. Były szkoleniowiec drużyny rozstał się z klubem w nieprzyjemnych relacjach, ponieważ o tym, że może zostać z niego usunięty dowiedział się z mediów, a o samym zwolnieniu z oświadczenia klubu. Hiszpan, mimo porozumienia z klubem dotyczącego rozwiązania kontraktu, domaga się odszkodowania.

Sylwetka nowego trenera „Blaugrany” może nie być znana wszystkim fanom futbolu na świecie. Bezrobotny od ponad 8 miesięcy, 62-letni Setien jest rozpoznawalny bardziej w samej Hiszpanii. W latach 1977-1996 jako piłkarz występował na krajowych boiskach w barwach m .in.: Racingu Santander i Atletico Madryt. Z tą drugą drużyną zdobył nawet Superpuchar Hiszpanii. W reprezentacji narodowej wystąpił w trzech spotkaniach. Po 5 latach od zakończenia zawodniczej kariery, zajął się trenowaniem. Jako szkoleniowiec dał się lepiej poznać dopiero w latach 2015-2017 prowadząc Las Palmas, a potem Real Betis (2017-2019). W tej drugiej drużynie wyrobił sobie markę trenera, który nie tylko stawia na wyniki, ale także na samą atrakcyjność gry.

Quiue Setien podpisał kontrakt z Barceloną do 30 czerwca 2022. Został on już oficjalnie przedstawiony przez klub i przeprowadził także pierwszy trening z nową drużyną.  Pierwszy mecz pod wodzą Setiena Barcelona rozegra u siebie z Granadą. To spotkanie zapewne nie odpowie nam na pytania: czy będzie on dobrym trenerem i czy zbliży się do wybitnych poprzedników (Guardioli, Cruyffa). Na to będziemy musieli poczekać zdecydowanie dłużej.

Fot. Twitter konto FC Barcelona

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*