Od godziny 10 na trzech kortach

Rusza Międzynarodowy Turniej Tenisowy ATP Challenger. O godzinie 10 na trzech kortach rozpoczną się pierwsze gry.

Z numerem pierwszym rozstawiony jest Hubert Hurkacz, obrońca tytułu i największy faworyt tegorocznej rywalizacji. Z udziału zrezygnował Filip Krajinović oraz ubiegłoroczny finalista – Taro Daniel. To nie oznacza jednak, że w Poznaniu nie zobaczymy znanych tenisistów. Tegoroczna edycja Poznań Open jest rekordowa pod względem liczby zawodników z pierwszej setki i jej pogranicza.

Na korcie głównym, około godziny 12, swój mecz rozegra Polak – Kacper Żuk. W turnieju singla zagrają również Michał Dembek oraz Dawid Michalski. Z kolei H. Hurkacz, jako najwyżej rozstawiony, ma w pierwszej rundzie „wolny los”. Pierwszy mecz zagra dopiero we wtorek lub środę. Wrocławianin walczy o 90 punktów do rankingu ATP, które przyznawane są za triumf w turnieju.

Zwycięzca otrzyma 9200 euro. Turniej potrwa  do niedzieli. Finał zostanie rozegrany o godzinie 13. Do czwartku wstęp na korty poznańskiej Olimpii jest wolny. W piątek bilety będą kosztowały 10 zł, a w weekend 15. Prognoza pogody daje powody do optymizmu, a więc, jeśli nie wydarzy się nic niespodziewanego, to mecze będą odbywały się według harmonogramu dostępnego na stronie internetowej http://poznanopen.pl/

Fot. https://twitter.com/search?q=%23PoznanOpen2019&src=tyah

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*