Od niedawna ambasador RCKiK

Cristiano Ronaldo, jeden z najbardziej znanych i najbogatszych piłkarzy na świecie, został ambasadorem krwiodawstwa w Białymstoku!

Piłkarz Juventusu Turyn i reprezentacji Portugalii od niedawna jest pełnomocnikiem tutejszego Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa (RCKiK). To niesamowita wiadomość dla Polaków. CR7 zachęca do tego, aby razem z nim ratować życie i oddawać krew. Ronaldo jest znany na całym świecie, nawet przez tych, którzy nie interesują się sportem. To  m. in. pięciokrotny laureat Złotej Piłki. Niedawno zmienił klub, przechodząc z Realu Madryt do Juventusu Turyn za 112 mln euro. Od 10 lat oddaje krew i jest aktywnym członkiem kampanii honorowego krwiodawstwa „Be The 1”.

– Znalezienie idealnie dobranej krwi dla wielu osób jej potrzebujących nie jest łatwe. Wykracza to daleko poza grupę krwi. Dlatego każda osoba, która oddaje krew, jest unikatowa. Twoja krew może być jedyna w swoim rodzaju. Z 7 miliardów mieszkańców Ziemi, dawcami mogą być osoby, które chcą uratować życie drugiego człowieka. Tak jak Cristiano Ronaldo, inspiruj i motywuj swoich znajomych do oddawania krwi i pomóż im zdać sobie sprawę, jak ważny wpływ mogą mieć na życie innych ludzi – ogłasza na swojej stronie internetowej Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Białymstoku.

Cristiano nie pierwszy raz pokazał, że ma wielkie serce. W roku 2012 pomógł koledze z reprezentacji Carlosowi Martinsowi. Jego syn Gustavo chorował na białaczkę i potrzebował regularnych transfuzji krwi oraz przeszczepu szpiku.  Wielki szacunek i podziw dla piłkarza.

Fot. https://www.facebook.com/Cristiano/photos/a.10151985306187164.1073741843.81221197163/10156590673937164/?type=3&theater

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*