Od zwycięstwa do zwycięstwa

Enea Basket Poznań: młodzieżowcy U15, U17 oraz, reprezentujący nas w 3LM, juniorzy U19 – każda z tych drużyn rozegrała w minionym tygodniu po 2 mecze i prawie wszystkie zwycięskie. Prawie, ponieważ w bratobójczym pojedynku U17 porażkę musiała ponieść jedna z naszych drużyn.

U15M KK Rycerze Rydzyna – Enea Basket Junior Poznań 87:98  /22:25, 14:22, 27:23, 24:28/

To nie był łatwy pojedynek, a wyraźna przewaga drużyny poznańskiej zaznaczyła się tylko w drugiej kwarcie, po której osiągnęliśmy przewagę 11 punktów. Po przerwie obie drużyny podzieliły się równo wygranymi kwartami i różnicą punktów w tych kwartach, co w efekcie przyniosło zwycięstwo drużynie Enei różnicą punktów, jaka widniała na tablicy wyników po pierwszej połowie spotkania.

Punkty dla Enei zdobyli: B. Janowicz 31, W. Plewiński 23, S. Skrzypczak 23, M. Kordus 15, A. Kruszyński 2, J. Pyszczorski 2, J. Szulc 2.

U15M MKK Pyra Poznań – Enea Basket Junior Poznań 91:95/26:27, 21:22, 25:18, 19:28/

To był jeszcze trudniejszy pojedynek, a losy meczu rozstrzygnęły się w ostatniej kwarcie. Tak wielokrotnie zdarzało się w spotkaniach derbowych, do których drużyny przygotowują się szczególnie starannie. Po dwóch wyrównanych kwartach, w trzeciej przewagę uzyskała drużyna Pyry i na przerwę między trzecią a czwartą kwartą schodziła prowadząc 5 punktami. To niewiele, ale jednak więcej szans dawało drużynie gospodarzy, po tak wyrównanych dwóch pierwszych kwartach. Jednak jak to w sporcie bywa, nigdy nie można przewidzieć zwycięzcy w tak wyrównanym meczu. Tym razem szala przechyliła się na naszą stronę i po udanej ostatniej kwarcie meczu, to młodzi zawodnicy Enei mogli się cieszyć ze zwycięstwa.

Punkty dla Enei zdobyli: B. Janowicz 32, S. Skrzypczak 23, M. Kordus 19, W. Plewiński 9, J. Szulc 6, M. Marek 4, J. Pyszczorski 2.

U17M MKK Pyra – Enea Basket Junior II Poznań 56:64/18:11, 13:24, 14:12, 11:17/

Kolejne derby i kolejne emocje towarzyszące takim meczom. Początek spotkania należy do gospodarzy – drużyny Pyry, która lepiej sobie radzi w ataku. My, a właściwie piłka wyrzucona przez naszych zawodników, nie może jakoś znaleźć drogi do kosza. Przegrywamy pierwszą kwartę dosyć wyraźnie i nic nie zapowiada zmiany drużyny prowadzącej. Zapowiedź jedno, a rzeczywistość to drugie. Druga kwarta. Tym razem to my trafiamy, a zawodnicy Pyry mają z tym problem. Odrabiamy straty z nawiązką i na przerwę schodzimy prowadząc 35:31. W kolejnej kwarcie gospodarze odrabiają wprawdzie nieznacznie stratę, ale ostatnia ponownie należy do drużyny Enei, która ostatecznie wygrywa 64:56.

Punkty dla Enei zdobyli: P. Buława 14, J. Zaborowski 11, Sz. Buczkowski 10, B. Grabizna 8, F. Kowalewski 6, R. Pawlicki 5, A. Butkiewicz 4, M. Roszczka 4, M. Kajak 2.

U17M Enea Basket Junior I Poznań – Enea Basket Junior II Poznań 86:69/16:16, 27:20, 24:18, 19:15/

Gospodarzem spotkania między dwoma zespołami Enei była drużyna pierwsza, ale tylko ze względów formalnych, bowiem obie drużyny trenują razem w tej samej sali. Po pierwszej wyrównanej kwarcie, w drugiej i następnych zaznaczyła się przewaga starszych kolegów z pierwszej drużyny. Nie mogło być inaczej, ale trzeba dodać, że „młodzi” poczynali sobie nader dzielnie. Zresztą o ich doskonałej postawie w rozgrywkach świadczy wyżej opisany mecz z Pyrą. Obydwa zespoły wystąpiły nieco osłabione, np. P. Bartkowiak /2007/ grał w pierwszej drużynie, w której nie wystąpił I. Baganc i           J. Kołodziński. Przypomnę, że awansować do rozgrywek strefowych może tylko jedna drużyna z danego klubu, a w przypadku dwóch drużyn do dalszych rozgrywek /strefowych i centralnych/ można stworzyć jedną.

Dla Enei I punkty zdobyli: M. Polachowski 32, N. Wojtkowiak 12, P. Bartkowiak 11, I. Krajewski 10, M. Pawłowicz 9, A. Tomicki 6, B. Laube 4, Sz. Kawiak 2. Dla Enei II punkty zdobyli: Sz. Buczkowski 19, R. Pawlicki 19, J. Zaborowski 15, P. Buława 11, F. Kowalewski 3, B. Grabizna 2.

3LM Tarnovia Basket Tarnowo Podgórne – Enea Basket Junior Poznań 71:77/17:28, 16:18, 20:15, 18:16/

Rozpoczęliśmy spotkanie od zdecydowanych ataków, efektem których było wysokie prowadzenie po pierwszej kwarcie. Ta koncentracja, ale już w gorszym wydaniu trwała jeszcze w drugiej kwarcie, do momentu osiągnięcia przewagi 19 punktów. Młodym zawodnikom Enei, nie po raz pierwszy wydawało się, że jest już po meczu. Ten brak koncentracji wykorzystali gospodarze, którzy ruszyli po przerwie do odrabiania strat. Już w trzeciej kwarcie odrobili 5 punktów i zaczęło się robić nerwowo. Nie trafiamy trójek, a jednocześnie oddajemy rzuty z nieprzygotowanych pozycji. Na nasze szczęście drużynie Tarnovii w kolejnej kwarcie udaje się odrobić tylko 2 punkty i tym samym świętujemy kolejne zwycięstwo.

Punkty dla Enei zdobyli: I. Baganc 21, 1×3, O. Szczepański 19, I. Urban 9, K. Kaczyński 6, A. Najder 6, I. Mastalerz 5, P. Mieloch 4, M. Puchalski 3, 1×3, K. Długiewicz 2, K. Sobczyński 2.

3LM MKS Września – Enea Basket Junior Poznań 53:102/8:30, 18:22, 5:29, 22:21/

Po wielu sukcesach młodzieżowców Enei można było liczyć na kolejny sukces w spotkaniu z zespołem MKS Września, tym bardziej że drużyna gospodarzy wystąpiła znacznie osłabiona. Jednak wynik pierwszej kwarty przerósł najśmielsze oczekiwania. Druga kwarta nie przebiegała już z tak znaczną przewagą drużyny Enei, ale też zakończyła się naszym zwycięstwem, podwyższając prowadzenie do 26 punktów. Po przerwie kontynuujemy szturm na kosz przeciwnika i ponownie uzyskujemy w tej kwarcie miażdżącą przewagę. Po trzeciej kwarcie nasze prowadzenie urasta aż do 50 punktów. I na tym kończą się emocje, koncentracja i nasza gra. Przegrywamy ostatnią kwartę, co świadczy o kompletnej dekoncentracji i utracie ochoty do gry.

Punkty dla Enei zdobyli: I. Baganc 22, K. Długiewicz 19, O. Szczepański 13, M. Puchalski 12, I. Urban 11, J. Jakubiak 8, O. Bednarek 7, I. Mastalerz 6, K. Kaczyński 4.