Oferujemy możliwość publikacji

Jesteś studentem? Lubisz pisać, interesują cię tematy polsko-niemieckie i wydarzenia w twoim regionie? Chcesz zdobyć doświadczenie w pracy redaktora stron internetowych, masz już za sobą pierwsze kroki w zawodzie? Zachęcamy do ubiegania się o staż w MŁODEJ REDAKCJI w Fundacji Współpracy Polsko-Niemieckiej.

Szukamy studentów dziennikarstwa i kierunków pokrewnych, którzy chcą publikować swoje teksty i opinie, zdjęcia, materiały audio i wideo oraz wspólnie z nami będą tworzyć relacje z interesujących wydarzeń współfinansowanych przez Fundację w całej Polsce. Oferujemy możliwość publikacji na naszych stronach internetowych (dotychczasowe relacje można śledzić na stronie: fwpn.org.pl/mloda-redakcja. Gwarantujemy, że każdy znajdzie dla siebie interesujący projekt.

W ramach stażu:
– odwiedzisz redakcje mediów i działy prasowe instytucji. Do tej pory byliśmy w: Polityce, Gazecie Wyborczej, Aktiviście i dziale prasowym Ambasady Niemiec w Warszawie,
– spotkasz się z osobami ze środowisk opiniotwórczych, korespondentami niemieckimi w Polsce i przedstawicielami instytucji partnerskich Fundacji. Do tej pory gośćmi programu byli m. in. Jerzy Haszczyński, Henryk Jarczyk, Maja Kuczmińska, Piotr Semka, Katarzyna Surmiak-Domańska, Ludwika Włodek,
– weźmiesz udział w warsztatach prowadzonych przez dziennikarzy. Trzy dwudniowe warsztaty (w piątki i soboty, ok. listopada 2018 do stycznia 2019) odbywać się będą w siedzibie Fundacji w Warszawie. Warsztaty pozwolą ci poznać warsztat dziennikarski oraz sprawdzić się w typowo dziennikarskich wyzwaniach. Warsztaty prowadzili do tej pory m. in.: Agnieszka Wójcińska Magdalena Kicińska, Witold Szabłowski i Monika Szewczyk-Wittek.
– wyjedziesz na Polsko-Niemieckie Dni Mediów do Wrocławia wiosną 2019 roku. Weźmiesz udział w profesjonalnym forum przedstawicieli świata mediów. Różne zadania podczas konferencji pozwolą poznać kulisy świata dziennikarstwa, ale także podstawy organizacji wydarzeń w wykonaniu FWPN.
– Jest o co walczyć – na zakończenie programu dla najbardziej zaangażowanych uczestników planujemy trzy miesięczne staże w redakcjach mediów. W roku 2017 uczestnicy otrzymali staże w „Tygodniku Powszechnym”, „POLITYCE”, „Gazecie Wyborczej” w Bydgoszczy oraz TR Warszawa i „Gościu Niedzielnym”. Jeśli ukończysz staż, zaprosimy cię do uczestnictwa w programie dla alumnów. Warsztaty prowadzili dla nas m. in. Juliusz Ćwieluch, Cezary Łazarewicz, Paweł Goźliński i Adriana Machowska.

Redaktorzy otrzymają świadectwo ukończenia stażu. Znajomość języka niemieckiego nie jest wymagana. Redaktorów wybierze jury złożone z przedstawicieli Fundacji Współpracy Polsko-Niemieckiej oraz dziennikarzy. Prosimy o przesyłanie uzupełnionego formularza aplikacyjnego i prób własnej pracy dziennikarskiej (2 teksty do najwyżej 10.000 znaków każdy lub 2 próbki w innym formacie – audio lub video – nieprzekraczające 10 minut / praca, foto – nie więcej niż 10 zdjęć). Z wybranymi kandydatami skontaktujemy się w październiku 2018 r. Informacje o programie oraz dokumenty aplikacyjne znajdziecie na stronie: fwpn.org.pl/mloda-redakcja/mloda-redakcja-2019/. FWPN zastrzega sobie możliwość przeprowadzenia rozmów rekrutacyjnych do programu w Warszawie lub poprzez skype. Na zgłoszenia czekamy do dnia 21.10.2018 pod adresem: magdalena.przedmojska@fwpn.org.pl

Fot. Andrzej Piechocki

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*