Oficjalny researcher Warty

Oficjalnym researcherem zespołu Warty Poznań w najnowszej odsłonie Football Managera została firma Sport Analytics. To osoba, a w tym przypadku firma, zajmująca się analityką sportową, która opracowuje jedną z drużyn w grze: aktualizuje profile piłkarzy, trenerów i wszelkie niuanse związane z klubem. Niezbędny jest przy tym pełny obiektywizm.

O firmie Sport Analytics mówi Paweł Chmielowski, jej właściciel. – Moja przygoda, a raczej fascynacja grami typu „manager sportowy”, rozpoczęła się w latach dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku. Strasznie to brzmi, ale to fakt. Okres liceum i studiów to godziny (nocne przede wszystkim) spędzone przed monitorem. W pierwszej kolejności jesteśmy pasjonatami sportu. Pasjonatami analityki, statystyki w każdej dostępnej formie. W drugiej zaś grupą biznesową, która wspiera w rozwoju sportowców, podmioty sportowe oraz firmy wykorzystujące marketing sportowy do promowania swoich produktów lub usług. Oferujemy badania kibiców, ocenę wizerunku. Badamy wartość medialną klubów, zawodników, stowarzyszeń, monitorujemy rynek. Naturalną więc reakcją na ogłoszenie dotyczące poszukiwań „badaczy” umieszczone na stronie http://www.cmrev.com, było podniesione ciśnienie. Wysłałem zgłoszenie w imieniu firmy i po kilku dniach zostało ono zaakceptowane. Teraz jesteśmy na etapie aktualizacji baz danych.

Dlaczego Warta? Poznań ma dwa płuca i nimi powinien oddychać. Lech i Warta powinny współistnieć w naszym mieście na podobnym poziomie sportowym. Takie są przynajmniej moje marzenia. Miałem przyjemność chodzić na mecze w latach, gdy w Ekstraklasie grały trzy poznańskie zespoły. Lech już ma swojego „badacza”. Jest nim Łukasz Sosiński. Teraz i Warta będzie go miała.

Jeśli ktoś z czytelników Sic! miałby ochotę pomóc firmie Sport Analytics w opracowaniu danych, proszę pisać na adres mailowy: kontakt@sportanalytics.pl

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*