Ogrody na tarasie widokowym

Ogród na tarasie widokowym Collegium Polonicum to wspólny polsko-niemiecki projekt mieszkańców dwumiasta – Słubic i Frankfurtu nad Odrą.

Prace nad nim i jego wykonanie odbędą się w ramach grupy roboczej z udziałem mieszkańców obu miast.  Wszystkie spotkania będą prowadzone w języku polskim i języku niemieckim i pozwolą uczestnikom uzupełnić wiedzę i wymienić się doświadczeniami na tematy związane z planowaniem ogrodu, nasionami, roślinami, kompostowaniem i pielęgnacją roślin. Wspólnie opracowany projekt ogrodów uczestnicy warsztatów będą realizować od wiosny 2021 budując ławki, sadząc nasiona czy zakładając grządki.

„Ogrody na tarasie widokowym Collegium Polonicum mają zbliżyć społeczność studentów Collegium Polonicum oraz społeczność Słubic i Frankfurtu. Chcemy aby w Collegium Polonicum zarówno studenci, jak i mieszkańcy dwumiasta mogli mieć „swój” kawałek przestrzeni, który ukształtowali własnymi rękami. Temu ma służyć projekt „Ogrody Słubfurckie” – wyjaśnia dr Krzysztof Wojciechowski, dyrektor Collegium Polonicum.

Ogród na tarasie widokowym Collegium Polonicum powstanie w ramach projektu „Ogrody Słubfurckie”, w ramach którego również zostanie rozbudowany już istniejący ogród na Placu Mostowym we Frankfurcie nad Odrą. Projekt realizowany jest przez Uniwersytet Europejski Viadrina i Fundację na rzecz Collegium Polonicum we współpracy ze stowarzyszeniem „Słubfurt e.V.” od listopada 2020 do grudnia 2021 roku. Celem projektu jest stworzenie nowych miejsc spotkań dla mieszkańców Słubic i Frankfurtu nad Odrą oraz zaangażowania społeczeństwa obywatelskiego.

Fot. https://www.facebook.com/brueckenplacmostowy

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*