OKRĄGŁA PIĄTKA AMULA

AMUL czyli Aktywny Mały Uniwersytet Latający ma już 5 lat. Powstał w roku akademickim 2013/14 z inicjatywy prof. dr hab. Anny I. Brzezińskiej z Instytutu Psychologii UAM. Właśnie kończy piąty rok wędrówki po przedszkolach i szkołach (głównie w Wielkopolsce).

AMUL odwiedzał z ciekawymi warsztatami dzieci przedszkolne, uczniów szkół podstawowych,  gimnazjalnych oraz średnich. W zajęciach, prowadzonych przez niemalże 900 studentów, uczestniczyło w sumie 18 156 uczniów. Uniwersytet wyjeżdżał aż 123 razy. Zajęcia mają formę pokazów i eksperymentów z najróżniejszych dziedzin naukowych: biologii, chemii, matematyki, języka obcego.

Studenci psychologii w roku akademickim 2017/18 przeprowadzili badania w szkołach Wielkopolski nad kompetencjami emocjonalnymi uczniów klas 0-4. Przebadali 532 uczniów z 15 szkół podstawowych w Poznaniu oraz okolicznych miastach i wsiach. Każda z nich we wrześniu otrzyma raport z wynikami badań. Aktywny Mały Uniwersytet Latający to z pewnością interesująca i przydatna  inicjatywa pozwalająca na odkrywanie przez dzieci świata w niecodziennej formie. AMUL przez 5 lat przekonywał dzieci, że nauka wcale nie musi być nudna.

Na zdjęciu:  w szkole podstawowej nr 3 im. Feliksa Szołdrskiego w Nowym Tomyślu. Fot. ze strony głównej FB AMUL- Aktywny Mały Uniwersytet Latający.

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*