Ona da się lubić. Naprawdę

Kochamy narzekać.  Na wszystko. Na to, że autobus się spóźnił, że zupa przesolona, że za dużo zajęć. W szczególności jednak uwielbiamy narzekać na pogodę, zwłaszcza w szare, deszczowe dni. Zatem jesienią prawdopodobieństwo złego nastroju i braku motywacji, wyraźnie wzrasta.

Ale czy jest coś, za co naprawdę możemy pokochać Oto kilka z wielu aspektów, dzięki którym jesień nie wydaje się taka straszna. Kto nie kocha długich wieczorów z książką i z kubkiem herbaty w ręku? Kto nie lubi relaksować się przy dobrej muzyce czy na spotkaniach z przyjaciółmi? Tak, to wszystko dają nam właśnie długie jesienne popołudnia. To jedyna pora roku, która pozwala otulić się kocem i zatrzymać na chwilę pęd nowoczesnego świata. Brzydka pogoda daje nam wiele możliwości na zrobienie czegoś, na co zawsze brakuje nam czasu.

Jednak zdarzają się też dni pełne słońca. Wszechobecna złota barwa liści, skąpana w ciepłych promieniach słonecznych, daje więcej pozytywnej energii, niż niejedna kawa.  Jesień to niezwykła pora roku, z którą naprawdę warto się polubić. Wtedy wszystko jest prostsze, a nam łatwiej przetrwać najkrótsze dni w roku.

Fot. Weronika Wojciechowska

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*