Opiekun pomaga przyszłym liderom

To już 12. edycja programu praktyk studenckich Skanska. W tym roku firma kładzie nacisk na dzielenie się wiedzą w praktyce, czego przedsmakiem są prezentacje inżynierskie na uczelniach.

Tegoroczna kampania skierowana do studentów to także nieszablonowy Program Praktyk Letnich, którego uczestnicy, pod okiem opiekuna, zdobywają nie tylko praktyczne doświadczenie na placu budowy, ale przede wszystkim rozwijają kompetencje i umiejętności potrzebne przyszłym liderom. Program praktyk zakłada również spotkania z liderami Skanska i możliwość rozmowy na temat własnej przyszłości i kierunków rozwoju.

– Głowa pełna pomysłów, ambicja, umiejętności liderskie – tych cech szukamy wśród studentów kierunków technicznych. Właśnie do takich kandydatów kierujemy 12. Program Praktyk Letnich. To jeden z trzech sposobów na odbycie praktyki w Skanska, obok tradycyjnej możliwości zostawienia CV w naszej bazie oraz udziału w konkursie „Myśl nieszablonowo” – wyjaśnia Magdalena Pancewicz, Specjalista ds. Rekrutacji i Wizerunku Pracodawcy w Skanska. – W trakcie jesiennych spotkań na uczelniach mieliśmy okazję lepiej poznać potrzeby studentów. Chcieliśmy wyjść naprzeciw ich oczekiwaniom. Odwiedziliśmy około 20 uczelni, na których podczas warsztatów pytaliśmy studentów, czego oczekują od nas jako pracodawcy i w jaki sposób powinniśmy dzielić się z nimi wiedzą, którą posiadamy w firmie. Konkursy i spotkania na uczelniach, które odbędą się wiosną są tego efektem. Wierzymy, że zarówno tematyka, jak i otwarta forma zainteresują studentów – dodaje.

Katowice, Kraków, Łódź, Poznań, Warszawa, Wrocław – to tam odbędą się tegoroczne Prezentacje Inżynierskie. Pierwsze spotkania startują już w marcu. Zapraszamy do udziału w wydarzeniach i obserwacji strony www.skanska.pl/prezentacje.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*