Opowieść pełna lekkości i humoru

Kinga Lityńska autorka książki „Chiny nie do wiary!” laureatką Nagrody Bursztynowego Motyla.

Jury konkursu nagrodziło ją za „pełną lekkości i humoru opowieść o nieznanych faktach i miejscach oraz bogactwie obyczajów zróżnicowanych kulturowo współczesnych Chin” (Wydawnictwo Bernardinum, Pelplin). Uroczyste wręczenie nagrody odbędzie się 26 czerwca (poniedziałek) o godz. 12 w Muzeum – Pracowni Literackiej Arkadego Fiedlera w Puszczykowie przy ulicy Słowackiego 1. Tego samego dnia o godz. 18 laureatka spotka się z czytelnikami w Bibliotece Raczyńskich w Poznaniu przy pl. Wolności 19.

Pomysł zorganizowania corocznych konkursów na najlepszą książkę polskiego autora o tematyce podróżniczej i krajoznawczej zrodził się w Bibliotece Raczyńskich w trakcie obchodów 100. rocznicy urodzin Arkadego Fiedlera w 1994 roku. Postanowiono przywrócić rangę i znaczenie literaturze podróżniczej, a wydarzenie nazwać imieniem największego poznańskiego obieżyświata, znanego w Polsce i świecie. Dziś literatura podróżnicza cieszy się ogromną popularnością wśród czytelników, a spotkania z podróżnikami dzielącymi się ciekawostkami z antypodów przyciągają liczną publiczność.

Fundatorem nagrody pieniężnej jest Marszałek Województwa Wielkopolskiego, a statuetki Bursztynowego Motyla, zaprojektowanej i wykonanej w firmie Ania Kruk, Urząd Miasta Puszczykowa.

Fot. zrzut ekranu www.lubimyczytac.pl

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*