Oscarowa gorączka aż do 26 lutego

LLL d 29 _5194.NEF

Wielkimi krokami zbliża się święto kina. Znamy nominacje do tegorocznych nagród Amerykańskiej Akademii Filmowej. Prym wśród nominowanych wiedzie musical „La La Land” w reżyserii Damiena Chazelle. Film dołączył do „Titanica” i „Wszystko o Ewie”, zdobył rekordowe 14 nominacji do tej nagrody. Po zdobyciu innego rekordu, 7 statuetek Złotych Globów, ma szansę powalczyć o Oscary.

Wśród kategorii aktorskich faworyci pozostają niezmienni, chociaż ciekawa może być walka między aktorami pierwszoplanowymi, gdzie dotychczas Ryan Gosling i Casey Affleck rywalizowali jako aktorzy w komedii/musicalu oraz dramacie, teraz tylko w jednej kategorii.

Mnie najbardziej ciekawi  starcie pomiędzy europejską aktorką Isabelle Huppert a Natalie Portman. Obie  zdobyły już wiele nagród za swoje tegoroczne aktorskie kreacje. Emma Stone również została obsypana statuetkami za rolę we wspomnianym już „La La Land”.

Zaskoczeniem okazała się tylko jedna nominacja – dla „Zwierząt nocy”, które zebrały wiele pozytywnych recenzji i nominacji do innych nagród. Nikt jednak nie był zdziwiony, gdy Meryl Streep okazała się być ponownie nominowana. Przebija własny rekord i zdobywa już 20. nominację.

Czy „La La Land” okaże się wielkim przegranym? Czy Meryl Streep dołączy do Katherine Hepburn i otrzyma czwartą statuetkę? Na te odpowiedzi musimy poczekać do 26 lutego. Wtedy odbędzie się oficjalna gala, którą poprowadzi Jimmy Kimmel.

Na zdjęciu: kadr z filmu „La La Land” http://www.lionsgatepublicity.com/theatrical/lalaland/

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*