„Ósmy cud świata” w Poznaniu

Na kolejne koncerty do Polski wyrusza słynny Narodowy Balet Gruzji Sukhishvili. Tournee zainauguruje w Bydgoszczy w Walentynki, a zakończy 4 kwietnia w Częstochowie. Zawita też do Poznania.

Balet powstał w 1945 roku, ma światową renomę, w Australii został uznany za “ósmy cud świata”. Gościł  w 95 krajach i pokazał ponad 18 000 show dla  7 milionów widzów. Sukhishvili był pierwszym narodowym baletem, który wystąpił na deskach mediolańskiej La Scali. Po koncercie kurtynę podnoszono 14 razy (rekord słynnego tenora Enrico Caruso – 11 razy). W szerokim składzie zespołu jest 500 tancerzy i muzyków, a prowadzą go  wnukowie założycieli.

Dużo energii na scenie,  tradycyjne gruzińskie tańce z nowymi niesamowicie trudnymi układami, świetna oprawa muzyczna w wykonaniu orkiestry oraz piękne kolorowe kostiumy zasługują na owacje na stojąco. Gwarantują niesamowite przeżycia artystyczne niezależnie od wieku odbiorcy.
 

W Poznaniu koncert odbędzie się 15 lutego, o 19:00 w Sali Ziemi. Bilety można nabyć na  PanKoncert, Eventim, Biletyna, Ticketpro, eBilet, Zamówienia grupowe powyżej 30 osób: +(48) 731-150-053.

Fot. www.sukhishvili.pl

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*