Pajęcza sieć wytrzymała jak… stal

Listopadowe wydanie „Życia Uniwersyteckiego”, pełne „gorących” tematów,  jest już dostępne w internecie:  Życie Uniwersyteckie nr 11/2020 | Życie Uniwersyteckie

A w numerze: o tegorocznej inauguracji nowego roku akademickiego 2020/2021,  przemówienia JMR prof. Bogumiły Kaniewskiej i ustępującego rektora prof. Andrzeja Lesickiego. Rozmowa z prorektorem prof. Przemysławem Wojtaszkiem na temat strategii UAM na najbliższe lata, dr hab. Monika Grzelak mówi o tym, jak z powodzeniem przeprowadzić kurs dla 200 osób, a dr Paweł Zawadzki dzieli się najnowszymi wynikami badań dotyczącymi COVID-19.

„Nie wszyscy milczeli” – mówi prof. Krzysztof Podemski – po raz kolejny podejmujemy temat antysemityzmu na UP.  „Niech MOOC będzie z wami” – opowiadamy jak Stacja Ekologiczna UAM w Jeziorach bada ekosystem Wielkopolskiego Parku Narodowego. Czy wiecie, że „pajęcza sieć jest niemal tak wytrzymała na rozciąganie jak stal, mocniejsza od kuloodpornego kevlaru, prawdopodobnie hypoalergiczna i sterylna” – prof. Paweł Szymkowiak z WB odkrywa przed nami tajemnice sieci pająka.

Dziewczyna z Noblem! Sandra Wawrzyniak laureatka Studenckiego Nobla podpowiada jak łączyć pasję z pracą i… nie zwariować.  Prof. Jacek Kowalski z Instytutu Historii Sztuki opowiada o miłości do muzyki, gotyku i  literatury staropolskiej.

Fot. Ewa Konarzewska-Michalak

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*