Pamiętaj, byś nie była ostatnia…

Kamala Harris zmienia nie tylko Amerykę. Jej działania i determinacja stają się inspirującym przykładem kobiecej siły, są symbolem demokracji i walki o prawa człowieka.
Dan Morain od samego początku obserwował jej karierę – polityką Stanów Zjednoczonych zajmuje się od czterech dekad. To pierwsza książka o Kamali Harris, która ukazuje się po uzyskaniu przez nią tytułu wiceprezydentki Stanów Zjednoczonych Ameryki. Polska premiera (10 marca 2021) odbywa się niemal równolegle ze światową (w USA biografia ukazała się w styczniu 2021).

Na tworzącą się historię patrzyła z dziecięcego wózka, gdy rodzice zabierali ją ze sobą na protesty, które zmieniły Amerykę. Córka imigrantów, dorastająca w różnorodnej, słonecznej Kalifornii, szybko odczuła, czym są nierówne szanse. Największą inspiracją jest dla niej mama – Shyamala, która zawsze powtarzała córce: Możesz być pierwsza, ale pamiętaj, byś nie była ostatnia.

Ona sama mówi, że gdy światła polityki gasną, ze wszystkich ról, jakie odgrywa w życiu: prokuratorki, polityczki, wiceprezydentki USA, najważniejsze jest dla niej bycie Momalą – matką swoich przybranych dzieci.

Książka ukazuje się nakładem Wydawnictwa Znak. Tłumaczenie: Dominika Chylińska, Aleksandra Gietka-Ostrowska, Filip Godyń, Mieczysław Godyń.