Parafował umowę do czerwca 2025

Adam Zrelak podpisał nowy kontrakt z Wartą Poznań. Słowacki napastnik, występujący w zespole „Zielonych” od lutego 2021 roku, parafował umowę, która obowiązywać będzie do 2025 roku.

Reprezentant Słowacji, jak do tej pory, rozegrał w barwach „Dumy Wildy” 53 mecze, w których 14-krotnie trafiał do siatki i zanotował 5 asyst. Były zawodnik niemieckiego 1. FC Nürnberg jest w obecnym sezonie najlepszym strzelcem poznańskiej Warty – na swoim koncie w rundzie jesiennej skompletował 5 trafień.

Dobra gra w Warcie Poznań pozwoliła Zrelakowi na powrót do reprezentacji Słowacji po dwuletniej przerwie. 28-latek zdobył bramkę w starciu z Białorusią w meczu Ligi Narodów UEFA.

Kontrakt Adama Zrelaka był ważny tylko do końca obecnego sezonu. Umowa została jednak przedłużona i teraz obowiązuje do czerwca 2025 roku, przy czym zawarta jest w niej opcja prolongaty o kolejny sezon.

– Jestem w zespole z ludźmi, których bardzo lubię, świetnie się tu czuję. Jesteśmy jak rodzina, a to też jest bardzo ważne dla piłkarza – mówi Zrelak dla strony klubowej i dodaje: – Jest tu dobra energia, klub robi wszystko, co może dla dobra zespołu. Czuję to i doceniam, a nie bez znaczenia było dla mnie zdanie moich najbliższych: zarówno mojej żonie, jak i moim córkom bardzo dobrze żyje się w Poznaniu.

Przedłużenie umowy ze słowackim napastnikiem jest dla „Dumy Wildy” czymś na miarę pozyskania nowego zawodnika. Trener Dawid Szulczek z pewnością jest zadowolony, gdyż to właśnie od Zrelaka zaczyna układać jedenastkę na każdy kolejny ligowy mecz.

Warta Poznań wróci do gry o punkty w niedzielę 28 stycznia. „Zieloni” na stadionie w Grodzisku Wielkopolskim podejmą lidera PKO BP Ekstraklasy, Raków Częstochowa. Początek spotkania o godzinie 15.

Fot. https://wartapoznan.pl/index.php/2021/02/11/adam-zrelak-pilkarzem-warty-poznan/Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*