Eksperymenty, pokazy, warsztaty

Choć na co dzień Poznański Park Naukowo-Technologiczny Fundacji UAM kojarzony jest z takimi hasłami jak biznes, innowacje, technologie i nauka, to przychodzi pora, gdy swoje siły skupiamy także na organizacji wyjątkowego wydarzenia, jakim jest Piknik z Wyobraźnią.

To największa impreza popularnonaukowa dla dzieci w Poznaniu, która odbywa się raz w roku – we wrześniu, na świeżym powietrzu. Jej ideą jest przede wszystkim popularyzacja nauk ścisłych, takich jak np. biologia, fizyka, matematyka czy robotyka. Podczas eksperymentów, pokazów i różnego typu warsztatów, dzieci uczą się przez zabawę, a co najważniejsze, przekonują się, że dziedziny te nie są ani trudne, ani nudne, a fascynujące i intrygujące! Kiedy w 2014 roku PPNT startował z pierwszą edycją pikniku, odwiedziło nas kilkaset osób, teraz liczbę uczestników liczymy w tysiącach, a samo wydarzenie ma od kilku lat status imprezy masowej.

W tym roku Piknik z Wyobraźnią przypada 7 września. Chcemy, by był on znaczącym wydarzeniem w Obchodach Stulecia Uniwersytetu Poznańskiego, tym bardziej że gromadzi tych najmłodszych adeptów nauki, małych odkrywców, którzy mamy nadzieję, przestąpią kiedyś progi Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Zarząd Fundacji UAM

Fot. www.ppnt.poznan.pl

4 komentarze do Eksperymenty, pokazy, warsztaty

  1. Panie redaktorze, w poprzednim artykule został popełniony błąd. Nie Małgorzata, tylko Magda Linette.

    Warto by w najbliższym czasie ktoś wziął na tapet formę Warty.

  2. Ciekawy artykuł.

    Szkoda że w szkołach fizyka jest nauczana w tak monotonny i odstręczający sposób, przecież to podstawa rozwoju i innowacji państw, bez wiedzy ścisłej nie byłoby energetyki jądrowej. Bez fizyki byłoby więcej wojen, bo paradoks polega na tym, że posiadanie broni atomowej zniechęca do podejmowania działań zaczepnych z wykorzystaniem arsenału nuklearnego, ponieważ prowadziłoby to do potężnych zniszczeń. To jest swego rodzaju straszak.

    Rozwój Doliny Krzemowej w USA to zasługa ludzi preferujących nauki ścisłe. Humanizm w ostatnich latach nie przyczynił się w dużym stopniu do rozwoju tego świata. Zdiagnozowano problem populizmu, ale nie ma sposobu na to, jak sobie z nim radzić.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*