PEKA albo ELS i jedziesz taniej

Rozpoczynasz studia w Poznaniu? Czy wiesz, że aby korzystać ze wszystkich zalet transportu publicznego organizowanego przez ZTM w Poznaniu warto wyrobić sobie kartę PEKA albo aktywować Elektroniczną Legitymację Studenta w systemie PEKA?

Poznań dostosowuje ofertę biletową do potrzeb mieszkańców. Z myślą o studentach i doktorantach w taryfie znalazły się korzystne cenowo bilety specjalne. Aby skorzystać z pełnej oferty warto wyrobić sobie kartę PEKA albo dostosować swoją ELS do systemu PEKA.

Imienna karta PEKA: wniosek o jej wydanie można złożyć w Punkcie Obsługi Klienta ZTM lub przez internet, na www.peka.poznan.pl (na wyrobienie oczekuje się do 10 dni roboczych). Posiadając taką kartę, można korzystać z tPortmonetki, można na niej również zapisać bilety okresowe:  na sieć lub trasowane. Elektroniczna Legitymacja Studencka: studenci mogą aktywować swoją Elektroniczną Legitymację Studencką  w systemie PEKA i korzystać z taryfy biletowej na takich samych zasadach jak posiadacze karty PEKA. Daje im to możliwość zapisania jakiegokolwiek biletu okresowego lub doładowania i korzystania z tPortmonetki, dzięki której można płacić za liczbę przejechanych przystanków.

Fot. www.ztm.poznan.pl

Więcej na stronie: