Pierwsza ósemka do Opola

Emocje, adrenalina, pot, walka do samego końca, bramkostrzelność i jeszcze wiele innych określeń można by przypisać Turniejowi Akademickich Mistrzostw Polski w Futsalu Kobiet – Półfinał A, który odbył się w Poznaniu. Po trzech dniach zmagań znamy ósemkę, która uda się do Opola, aby dalej toczyć  bój w turnieju finałowym.

Dzisiaj rozgrywane były najważniejsze spotkania eliminacji, ponieważ drużyny walczyły o to, która z nich stanie na podium. Z poznańskich ekip najwyższą lokatę uzyskały  podopieczne trenera Wojciecha Weissa. Futsalistki AZS UAM Poznań znalazły się na podium, po ciężkim  meczu o trzecie miejsce z Uniwersytetem Łódzkim, w którym odrobiły dwubramkową stratę i zdołały pokonać rywalki 3:2 (M. Ładniak, 2 bramki samobójcze). W gronie ekip, które awansowały, znalazła się też drużyna z Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu. A oto drużyny, które spotkają się w Opolu:

  1. Uniwersytet Szczeciński
  2. Uniwersytet Gdański
  3. Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu
  4. Uniwersytet Łódzki
  5. Akademia Wychowania Fizycznego w Poznaniu
  6. Akademia Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku
  7. Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie
  8. Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie

Dla Uniwersytetu Szczecińskiego były to szczególnie udane rozgrywki. Podopieczne trenera Piotra Sochańskiego, które wygrały  7 spotkań turnieju i zakończyły go z bilansem 37 zdobytych goli oraz zaledwie dwóch straconych. W finale pokonały Uniwersytet Gdański – 2:0 (A. Piekarek, P. Michalczyk). Ta drużyna zatrzymała w półfinale poznanianki, pokonując je 3:1 (J. Preś, W. Szymaszek, P. Michalczyk; L. Czudzińska).

Pełną obsadę turnieju finałowego poznamy 27 stycznia po  eliminacjach pozostałych dziewiętnastu drużyn, które zagrają w Krakowie. System Półfinału B wygląda tak samo, jak w Poznaniu i z tamtejszego półfinału również awansuje 8 drużyn.

 

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*