Pierwsza poprowadziła wieczorne wiadomości

Barbara Walters jako pierwsza kobieta poprowadziła w 1976 roku wieczorne wydanie wiadomości telewizji ABC. Zmarła 30 grudnia 2022, w swoim domu, w wieku 93 lat.

Prowadziła również inne programy na antenie amerykańskiej stacji ABC, takie jak „The Barbara Walters Special” czy „10 Most Fascinating People”. Dziennikarka była znana z tego, iż przeprowadziła wywiady z każdym prezydentem i pierwszą damą Stanów Zjednoczonych rozpoczynając od rozmowy z Richardem Nixonem i Pat Nixon. Przepytywała prezydentów Rosji: Borysa Jelcyna i Władimira Putina oraz przywódcę Kuby Fidela Castro. Lubiła zadawać swoim rozmówcom kontrowersyjne pytania. Tego pierwszego pytała o nadużywanie alkoholu. Putina dopytywała o jego rzekome związki z politycznymi morderstwami.

Wielokrotnie w wywiadach podkreślała niezwykłość swojej aktywności zawodowej. Zachwalała fakt, iż mogła poznać tyle osobistości w ciągu swojego życia. Co ciekawe, Barbara Walters miała wadę wymowy – nie wymawiała głoski „r”. Mimo to osiągnęła sukces, którego zazdrości jej do dziś wiele osobowości medialnych.

Fot. John Mathew Smith & www.celebrity-photos.com from Laurel Maryland, USA

1 Komentarz do Pierwsza poprowadziła wieczorne wiadomości

  1. No cóż okazuje się, że nie ma przeszkód aby zdobyć sławę i uznanie środowiska.Ten artykuł uświadamia to nam i całemu środowisku dziennikarskiemu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*