Pijmy na zdrowie!

Bogate źródło witaminy C, nieocenione wsparcie dla układu pokarmowego, a także znakomite remedium na upały – oto kilka korzyści, jakie płyną z częstego picia soku pomarańczowego. Czy kilka (lub kilkanaście) cytrusów zamkniętych w jednej butelce może naprawdę zrobić różnicę? A jednak!

Mimo że pomarańcze i cytrusy często kojarzą nam się z okresem Bożego Narodzenia, warto sobie o nich przypomnieć w upalne dni. Powszechnie wiadomo, że związki zawarte w cytrusach wychładzają organizm, a co się z tym wiąże – dają wytchnienie przegrzanemu organizmowi. To nie jedyna właściwość, którą posiada m. in. sok z pomarańczy. Czy wiedzieliście, że ten produkt skutecznie przeciwdziała zgadze i jest polecany cukrzykom? Istotnie – sok pomarańczowy, ze względu na niską kaloryczność, niewielką zawartość cukru, a także właściwości moczopędne, polecany jest m. in. diabetykom. Zawarta w nim witamina C wspiera nasz system immunologiczny w walce z infekcjami, a nawet może opóźnić proces starzenia organizmu.

Sok pomarańczowy wspiera prawidłowe trawienie. W jaki sposób? Pomaga w strawieniu starych resztek pokarmu, reguluje metabolizm, a także stabilizuje funkcjonowanie jelit. Pijąc sok pomiędzy posiłkami, nie tylko najsilniej oddziałujemy na trawienie, ale również wspomagamy wątrobę w efektywnej pracy. Przed wypiciem warto jednak zerknąć na skład – niektórzy producenci wrzucają do produktu dodatkowy cukier.

Pijmy na zdrowie!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*