Po raz drugi 3. miejsce

Egzaminy wstępne na aplikacje prawnicze organizuje minister sprawiedliwości, a wszystkich kandydatów obowiązują te same zasady i jednakowy zakres egzaminów.

W 2017 roku przystąpiło do nich 7997 absolwentów 44 uczelni, a egzaminy zdało 4325 osób, czyli 54,1% kandydatów. Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu znalazł się na podium rankingu Ministerstwa Sprawiedliwości, z którego wynika, że na WPiA UAM egzamin zdało blisko 75% przystępujących do niego aplikantów.

– Trzecia pozycja  Wydziału Prawa i Administracji, to mocna pozycja – komentuje dziekan WPiA UAM, prof. Roman Budzinowski – tym bardziej że za nami jest Uniwersytet Warszawski, a przed nami Uniwersytet Jagielloński i Uniwersytet łódzki. Po raz drugi mamy w tym rankingu 3. miejsce, poprzednio zdarzały się dalsze, a więc jest to tendencja zwyżkowa. Dobrym prognostykiem na przyszłość jest to, że wszyscy absolwenci, którzy na dyplomie mają bardzo dobry, dostają się na aplikację prawniczą za pierwszym podejściem – dodaje prof. Budzinowski. (www.amu.edu.pl)

Fot. www.amu.edu.pl