Poetka nieobojętna

Tegoroczny debiut książkowy Wioletty Ciesielskiej to niewątpliwie lektura obowiązkowa dla miłośników poezji. A spotkanie z autorką już niebawem u poznańskiego Łazęgi.

Konsekwentnie opowiada się za prawdą, co niesie określone konsekwencje. W wierszach łączy pozorną kruchość misternych form, którymi wabi czytelnika, z odwagą obserwowania, a czasem oswajania patologicznych drapieżców. Autorka zbioru poezji pt. „Krańcówka Litzmanstadt”, wydanego jako nagroda w konkursie im. Janusza Różewicza. Redaktorka głośnego „Babińca Literackiego”. Publikowała w wielu pismach literackich, m. in. w „Helikopterze”, „Obszarach Przepisanych”, „Cegle”, na łamach „TarNowej Kultury”. Wioletta Ciesielska ma w zanadrzu pomysł na dwie kolejne książki i dużo sił, by bezkompromisowo opisywać świat. Za niczym więc nie tęskni, bo tęskni za wszystkim”, jak napisała w jednym ze swoich wierszy.

Spotkanie z Wiolettą Ciesielską odbędzie się 22.10.2020 w Atelier Stowarzyszenia „Łazęga Poznańska” ul. Święty Marcin 75 o godz. 18. Poprowadzi je poznański poeta, dziennikarz Szymon Kantorski.

 

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*