Pokojowa Nagroda Nobla dla J. Owsiaka?

Posłanka Nowoczesnej Joanna Schmidt poinformowała, że zgłosi kandydaturę Jerzego Owsiaka do Pokojowej Nagrody Nobla. Poparła to tezą że jest ,,to nasze wspólne dobro, nie tylko narodowe”. Co do kandydatury założyciela Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy  nie powinno być wątpliwości, fundacja łączy działalność charytatywną na skalę międzynarodową z dużymi zyskami przekazywanymi na cele dobroczynne, m. in. na szpitale, w których ratuje się życie dzieci.

Jak informuje portal wp.pl, pomysł ruszył pełną parą. ,,Wysłałam już wniosek i dostałam specjalny numer kodu. Teraz zbieram materiały do uzasadnienia kandydatury” – powiedziała w rozmowie z Wirtualną Polską J. Schmidt. Jej zdaniem, ,,idea WOŚP łączy ludzi ponad podziałami, a Polakom takiego zrywu bardzo teraz potrzeba”. Posłanka ma nadzieję, że inicjatywa się uda, choć z samym zainteresowanym jeszcze nie rozmawiała.

Pokojową nagrodę Nobla przyznaje Norweski Komitet Noblowski, a zgłoszenia można wysyłać do 1 lutego. 25. Finał WOŚP znów był rekordowy. Zebrano ponad 62 mln zł, a pieniądze wciąż spływają. Końcowy wynik poznamy 8 marca.

Fot. www.wosp.org.pl

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*