Pomieści 9000 osób

Hala Arena zostanie poddana gruntownej modernizacji. Jej koszt  ma wynieść 100 milionów złotych. Początek prac zaplanowany jest na wiosnę 2020, a poszerzony obiekt będzie mógł pomieścić 9000 osób.

Remont Areny był wielokrotnie poruszany w różnych gremiach, w mediach, także w dyskusji publicznej,  zwłaszcza po przejęciu jej na stałe przez Międzynarodowe Targi Poznańskie. Fundusze  na tę inwestycję mają pochodzić z dwóch źródeł. Zarząd MTP liczy na finansowanie ze strony firm zewnętrznych oraz zysk ze sprzedaży nieruchomości znajdującej się przy ulicy Matejki. Mówi się również o potencjalnym zastrzyku gotówki ze strony rządu.

Nowa Arena zostanie rozszerzona o jeden poziom. Skutkiem obniżenia podłogi będzie zmiana kształtu trybun na  prostokąt, aby widzowie byli zwróceni równolegle do wydarzeń na centralnej płycie. Znacznej zmianie ulegnie plac Olimpijski, gdyż to na nim pojawi się m. in. wejście do poziomu znajdującego się pod ziemią. Dalszym etapem remontu będzie budowa 3-poziomowego parkingu.

Finalizacja projektu ma termin wyznaczony na koniec 2021 roku, w którym Międzynarodowe Targi Poznańskie będą obchodzić 100-lecie.

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*