Pompują, aby pomóc

Akcja charytatywna #GaszynChallenge swoim zasięgiem ogarnęła już całą Polskę.  Jej celem jest pomoc w zbiórce pieniędzy dla chorego Wojtusia. W przedsięwzięcie włączyli się także żołnierze z Wielkopolski.

Wyzwanie #GaszynChallenge zainicjowali strażacy ochotnicy z Gaszyna. Polega ono na nagraniu kilkuminutowego filmiku, podczas którego trzeba wykonać 10 pompek, a następnie nominować kolejne osoby. Jeżeli ćwiczenie zostało wykonane, na konto zbiórki wpłaca się minimum 5 zł, jeżeli nie – wpłaca się minimum 10 zł. Nominowane osoby mają 48 godzin na wykonanie zadania.

Do akcji systematycznie dołączają kolejne jednostki straży pożarnej oraz wojska, również  z Wielkopolski. Wśród nich zaleźli się żołnierze z 31. Bazy Lotnictwa Taktycznego Poznań Krzesiny. To samo zadanie wykonali wcześniej policjanci m. in. z Kalisza i Turku oraz strażacy z powiatu pilskiego.

Akcja ma na celu pomoc w zbiórce pieniędzy dla półtora rocznego Wojtusia Howisa, który cierpi na rdzeniowy zanik mięśni. Zebrane środki zostaną przeznaczone na wykupienie leku dla chorego chłopca.

Fot. zrzut ekranu https://www.youtube.com/watch?v=KH5sItbCr38&feature=emb_title

 

 

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*