Poprowadzi Lecha?

Jak poinformował portal Sport.pl, dzisiaj ma dojść do spotkania byłego selekcjonera reprezentacji Polski Adama Nawałki z władzami poznańskiego Lecha. Zostałyby  omówione: zakres kompetencji przyszłego trenera, możliwość zatrudnienia swojego sztabu oraz zarobki. Miałyby sięgać, według tego samego źródła,  150 tysięcy złotych miesięcznie. Byłby to najwyższy kontrakt trenerski w historii Kolejorza.

Obecnie rozważany wariant mówi, że w niedzielnym meczu przeciwko Jagiellonii drużynę poprowadzi Dariusz Żuraw, który został wyznaczony tymczasowym trenerem poznańskiej ekipy. Wynik tego spotkania – jak informuje na Twitterze Maciej Henszel – może zostać jednak poświęcony, by przygotować grunt pod nowego szkoleniowca,  ciężką pracą na treningach. Miałaby ona być  kontynuowana w czasie przerwy na mecze reprezentacji i pierwsze efekty dać po niej właśnie. Początkowo mówiło się o ewentualnej pracy Nawałki tylko do czerwca, kiedy to miałby on przenieść się do ligi chińskiej. Pierwsze nieoficjalne zapytania ze wschodu już były. Podobno trener jest  jednak gotowy odrzucić te oferty, gdyż przejęcie Lecha traktuje jak wyzwanie. Decyzja selekcjonera powinna zapaść do końca tygodnia.

Gdyby wariant z Nawałką nie wszedł w życie, kolejnymi kandydatami do przejęcia sterów poznańskiej lokomotywy, według informacji „Przeglądu Sportowego” byliby: Serb Miroslav Djukić, Szwed Hans Backe lub urodzony w Danii Hiszpan Thomas Christiansen.

Fot.  Piotr Matusewicz/Pressfocus/Newspix

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*