Poznanianki w finałowej czwórce

Po dzisiejszym zwycięstwie futsalistek AZS UAM Poznań w fazie play-off Ekstraligi Futsalu Kobiet, podopieczne trenera Wojciecha Weissa awansowały do Final Four rozgrywek. O awans walczyły w dwumeczu z ISD-AJD Gol Częstochowa.

Oba spotkania poszły po myśli poznanianek. Pierwsze z nich rozegrały 10 stycznia 2019  w Częstochowie, gdzie wygrały 2:0, bramki zdobyła Alicja Busza. Drugie, wczorajsze, obfitowało w emocje. Akademiczki z Poznania pokonały zawodniczki z Częstochowy 6:2 (2:0), a druga połowa to wymiana ciosów z obu stron. Worek z bramkami otworzyła w 7. minucie spotkania Anna Jacewicz, która w tym meczu dwa razy pokonała bramkarkę gości. Na listę strzelczyń w AZS UAM Poznań wpisały się także: Alicja Busza, Alicja Zając, Małgorzata Ładniak oraz Patrycja Falborska. Bramki dla ISD-AJD Gol Częstochowa zdobyły: Marta Mika i Justyna Wójcik.

Warto wspomnieć, że ISD-AJD Gol Częstochowa w rozgrywkach Ekstraligi Futsalu Kobiet stawało na podium aż dziewięć razy. Ślązaczki są jedyną drużyną, której udało się odzyskać tytuł mistrzowski, a stało się to w roku 2013, gdy po raz drugi z rzędu zdobyły złote medale w turnieju. Jest to najbardziej utytułowana drużyna rozgrywek.

W drużynie z Poznania nastąpiły zmiany  na ławce szkoleniowców. Po raz pierwszy od 2003 roku zabrakło trenera Wojciecha Weissa, który aktualnie jest na Mistrzostwach Europy w Futsalu w Portugalii. Zastąpił go trener Oktawian Solecki i doprowadził poznanianki do finałowej czwórki.