Praktyka? Może u nas

Chcemy, aby każda osoba zmagająca się z problemem zdrowia psychicznego, która czuje się odizolowana, niezrozumiana, napiętnowana, otrzymała niezbędne wsparcie. Dlatego stworzyliśmy (w grudniu 2019), Sieć Przyjaciół Zdrowia Psychicznego.

Organizujemy specjalistyczne szkolenia dla osób, które chciałyby wspierać chorego w codziennym funkcjonowaniu w domu i na uczelni. Nie chodzi o prowadzenie terapii, to pozostawiamy specjalistom. Pomagamy na przykład załatwiać wszelkie sprawy studenckie, prowadzimy rozmowy, które podnoszą na duchu. Staramy się tworzyć możliwie jak najlepsze, przyjacielskie relacje, korzystając przy tym z pomocy psychologów.

Studentom psychologii, ale i osobom nią zainteresowanym, umożliwiamy odbycie praktyk. Do zadań ich uczestników należą między innymi:  pomoc w rekrutacji nowych opiekunów, organizacji szkoleń i zajęć dla wolontariuszy, prowadzeniu mediów społecznościowych, a także w załatwianiu bieżących spraw SPZP. Otrzymaliśmy już kilka grantów od  Humanity in Action Polska, Samorządu Studentów UAM oraz Fundacji UAM. 

Więcej pod adresem: https://www.facebook.com/siecprzyjaciolzdrowiapsychicznego

 

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*