Prawo cyfrowe bez tajemnic

8 lipca na Wydziale Prawa i Administracji odbędzie się International Conference: The right to private life in the Cyber Era. Konferencja organizowana jest przez Europejskie Stowarzyszenie Studentów Prawa ELSA Poznań.

Co znaczy dla obywatela w dobie internetu prawo do życia prywatnego? W jaki sposób chronisz swoją prywatność, a w jaki sposób robi to za ciebie prawo? Czy istnieje konflikt między ochroną bezpieczeństwa publicznego a prywatnością? Jakie wyzwania stoją przed prawodawcą w obliczu tych pytań? Na te wszystkie pytania postarają się odpowiedzieć występujący w trakcie Międzynarodowej Konferencji. Wśród potwierdzonych prelegentów są:

  • dr Heather Anson (Digital Law UK, Anson Evaluate Ltd)
  • Peter Wright (Solicitor & Managing Director, Digital Law UK)
  • dr. G.P. Jeanne Mifsud Bonnici (University of Groningen)

Konferencja w całości odbędzie się w języku angielskim, udział  jest bezpłatny. Konferencja cieszy się dużym uznaniem. W poprzedniej edycji udział wzięło ponad 100 słuchaczy. Tegoroczna edycja uzyskała patronaty honorowe m. in. Urzędu Patentowego RP, Marszałka Województwa Wielkopolskiego, Prezydenta Miasta Poznania, Fundacji Nowoczesna Polska, Fundacji Bezpieczna Cyberprzestrzeń.

Konferencja otwiera międzynarodowy projekt: Summer ELSA Law School on Digital & Privacy Law, w ramach którego studenci i młodzi adepci prawa z całej Europy przez tydzień uczą się o prawie cyfrowym i ochronie danych osobowych, a także poznają kulturę Poznania. Europejskie Stowarzyszenie Studentów Prawa ELSA Poznań jest częścią międzynarodowej organizacji, zrzeszającej 44 kraje. Jest to największa organizacja dla studentów prawa w Europie.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*