Projekty szalenie ambitne

Wioletta Nowak i Szymon Bierówka wygrali drugą edycję konkursu architektonicznego „DORMITORIUM. Studencka Jednostka Mieszkalna”. Zadaniem, z którym musieli zmierzyć się uczestnicy, było zaprojektowanie jednostki mieszkalnej dla jednej lub czterech osób  w akademiku Livinn Kraków.

Livinn Kraków to nowoczesny akademik powstający w ramach gruntownej rewitalizacji  i modernizacji budynku po zakładach Telpod w Krakowie. W akademiku będą realizowane liczne aktywności rozwijające kreatywność studentów. Ich zapowiedź stanowi współpraca Golub  GetHouse z Krakowską Akademią im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego i konkurs architektoniczny „DORMITORIUM. Studencka Jednostka Mieszkalna”. W akademiku Livinn Kraków znajdzie się 290 jednostek mieszkalnych o różnej konfiguracji (od 1 do 4 pokoi), przeznaczonych dla 713 studentów. Każda z jednostek – w pełni umeblowana będzie posiadała pokój dzienny z przestrzenią do nauki, sypialnię, kuchnię oraz łazienkę.

Projekt skierowany jest do studentów kierunków architektura i architektura wnętrz Wydziału Architektury i Sztuk Pięknych Krakowskiej Akademii i składa się z trzech etapów. W każdym z nich, uczestnicy mają za zadanie zaprojektować określone przestrzenie w Livinn Kraków.  W pierwszej edycji konkursu studenci zmierzyli się z jednostką mieszkalną dla osoby niepełnosprawnej. W drugiej – którą właśnie rozstrzygnięto – zadaniem było zaprojektowanie studenckiego 1- lub 4-osobowego mieszkania marzeń. Ostatnia, wiosenna edycja będzie dotyczyła części wspólnych akademika – dostępnych dla wszystkich jego mieszkańców.

– Uczestnicy konkursu po raz kolejny wykazali się fantastycznym warsztatem, kreatywnością i zaangażowaniem. Co nas bardzo cieszy, wszystkie projekty były szalenie ambitne  i doskonale odzwierciedlały charakter naszego akademika, który już niedługo będzie gotowy na przyjęcie pierwszych studentów  – powiedział Jakub Bartos, dyrektor ds. najmu w Golub GetHouse. Livinn Kraków powstaje w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie osób poszukujących nowoczesnych i wielofunkcyjnych przestrzeni w akademikach. Uczelniane domy studenckie gwarantują zakwaterowanie dla zaledwie 10 procent wszystkich żaków, dlatego wypełniając tę lukę nowym rozwiązaniem, jesteśmy przekonani o sukcesie naszej inwestycji.

Organizatorami konkursu są: Wydział Architektury i Sztuk Pięknych Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego oraz Golub GetHouse, inwestor nowopowstającego akademika Livinn Kraków.

 

 

 

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*