Przegraliśmy bitwę, ale nie wojnę

Enea Basket Poznań – Górnik Trans.eu Zamek Książ Wałbrzych 66 – 85 /20:23, 26:27, 10:23, 10:12/

Cała pierwsza kwarta jest wyrównana. Notujemy albo remis, albo nieznaczną dwupunktową przewagę to jednej, to drugiej drużyny. Na tle rosłego zespołu wałbrzyskiego poczynamy sobie dobrze, a może nawet bardzo dobrze. Nieźle funkcjonuje obrona, a także atak, naszą zdobycz punktową można przyrównać do średniej z innych meczów, mimo że trafiliśmy tylko jedną trójkę /goście zresztą też/.

Na początku drugiej kwarty odrabiamy trzypunktową stratę, by po 7,5 minutach wyrównanej gry, objąć najwyższe nasze prowadzenie w tym meczu: 39:33. Oczywiście, że na taką sytuację boiskową reaguje trener gości i zmienia system obrony na obronę strefową. Zupełnie nam nie odpowiada ta zmiana, która skutkuje 5 stratami w zaledwie 2 minutach. Z 39:33 „zrobiło” się 39:45. Zmniejszamy prowadzenie drużyny Górnika do jednego punktu – 44:45, ale goście dorzucają 4 i po drugiej kwarcie notujemy wynik 46:50.

Na początku trzeciej kwarty Górnik dokonuje dzieła zniszczenia. Seria 0:9 wyprowadza drużynę przyjezdną na 13-punktowe prowadzenie. To żadna nowość i nie takie straty drużyny odrabiają, ale znacznie większy niepokój budzi dość nieporadna nasza gra. Mocno naciskani, rozgrywający gubią się w akcjach zaczepnych i powodują straty drużyny.

Koniec meczu i rezultat 66:85. Zwycięstwo Górnika zasłużone. Jesteśmy beniaminkiem, mamy inne aspiracje, niż ta drużyna, mamy skład mniej wyrównany. Przegraliśmy bitwę, ale nie wojnę. Tak czy inaczej, przerwana została dobra passa – pięć kolejnych zwycięstw.

Punkty dla Enei zdobyli: M. Wielechowski 15, 3×3, J. Nowickim 11, 1×3, M. Dymała 9, 1×3, 7 zb., P. Stankowski 9, 1×3, J. Fiszer 6, W. Fraś 6, 6 zb., M. Tomaszewski 5, 1×3, B. Ciechociński 3, J. Andrzejewski 2. Dla Górnika: A. Chidom 19, 1×3, 7 zb., P. Niedźwiedzki 16, 1×3, 5 zb., M. Sitnik 15, 1×3, B. Majewski 7, 1×3, M. Stopierzyński 7.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!