Przeprowadzka bez przeszkód

Jeśli poszukiwanie wymarzonego stażu, praktyk czy kursu edukacyjnego może okazać się za trudne i zacznie was to przerastać, nie warto się poddawać. Jest wiele instytucji, które pomagają w odnalezieniu ciekawych propozycji zawodowych. 

– Dla wielu osób wyjazd na wymarzone studia, praktyki lub staż wiąże się ze znalezieniem nowego lokum i zaaklimatyzowaniem się w dużym mieście, co dla niektórych może stanowić duży problem. Wiemy, jak trudna może okazać się zmiana dotychczasowego miejsca zamieszkania i trybu życia, zwłaszcza dla tych, którzy pochodzą z mniejszych miast. Pomagamy młodym ludziom odnaleźć się w nowych warunkach i zdobyć nowe znajomości, aby szybko odnalazły się w dużym mieście. Wsparliśmy wiele nastolatków w tym zakresie, którzy już od lat mieszkają i pracują w Warszawie – mówi Jakub Zajdel, prezes Fundacji Platforma Równych Szans. – Nasza działalność opiera się między innymi na wsparciu networkingowym. Tych, którym marzy się, aby to właśnie Warszawa stała się miejscem realizacji ich planów i pasji, a nie pozwala im na to ich sytuacja materialna jesteśmy w stanie  wesprzeć nie tylko w zakresie potrzebnej pomocy finansowej, ale i wsparcia mentalnego .

Przeprowadzka często daje nowe możliwości i szansę na poszerzenie swoich horyzontów. Siedzenie w miejscu i chowanie się przed ludźmi nie pozwoli dobrze poznać nowego otoczenia, a może wprowadzić w jeszcze większe zakłopotanie. Stań się odkrywcą w nowym mieście, odwiedzaj kawiarnie, restauracje, parki, muzea.  Następnym razem, jak ktoś z twoich bliskich ciebie odwiedzi, będziesz mógł oprowadzić go po najciekawszych atrakcjach swojego nowego miasta.

W dzisiejszych czasach większość młodych ludzi korzysta ze znanych kanałów social media, za pomocą których się komunikują. Sprawdź, kto z twoich znajomych przebywa w tym samym mieście. Jest to dobra okazja do odnowienia znajomości i nawiązania nowych przyjaźni. Być może przebywają oni tutaj już dłuższy czas i możecie wspólnie odkryć ciekawe miejsca. Coraz częściej pojawiają się również otwarte fora, zrzeszające ludzi należących do jednej grupy na studiach. Wystarczy przeszukać internet i dołączyć do takiej grupy, która często organizuje spotkania integracyjne. Sam zobaczysz, że przyjezdnych jest więcej, niż się spodziewasz.

Przeprowadzka do dużego miasta może być wielką przygodą, ale i szansą na rozwijanie swoich zdolności, a później znalezieniu wymarzonej pracy. To również dobra okazja do nawiązania nowych przyjaźni, które mogą okazać się tymi na całe życie.

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*