Przy okazji zmienią wygląd stacje

Za kilka miesięcy rusza remont linii kolejowej Poznań – Warszawa. Pasażerowie muszą liczyć się z utrudnieniami. W czerwcu pierwsze prace na odcinku Swarzędz – Sochaczew.

Prace będą prowadzone etapami na odcinku Podstolice – Barłogi. Pierwszy z nich (czerwiec 2017 – lipiec 2018) zakłada wyłączenie ruchu kolejowego na trasie Września – Konin. Pociągi dalekobieżne będą kursować przez Gniezno i Inowrocław, a następnie dalej przez Barłogi do Kutna. W drugim etapie (lipiec 2018 – sierpień 2018) nie będą kursować na odcinku pomiędzy Koninem a Kutnem. Będą kierowane przez Gniezno, Inowrocław i Toruń. Ostatni etap prac zaplanowano na sierpień 2018 – czerwiec 2019. W tym czasie nieprzejezdny dla pociągów będzie fragment trasy między Koninem a Barłogami. Pociągi dalekobieżne ponownie będą kursować przez Gniezno, Inowrocław.

Trasa Poznań-Warszawa była ostatnio remontowana w latach 90-tych.  Podróżnych czekają ogromne utrudnienia. Po zakończeniu modernizacji torów, czas jazdy na tej trasie skróci się tylko o 2 minuty, przy okazji bardzo zmienią wygląd stacje.

Urząd Marszałkowski zdając sobie sprawę, że remont znacznie utrudni życie mieszkańcom naszego województwa korzystającym z pociągów Kolei Wielkopolskich, postanowił wprowadzić autobusową komunikację zastępczą.  Każdego dnia obsługują na tej trasie 23 pociągi, z których korzysta ponad 7000 pasażerów.

Fot. Alina Krywenok

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*