Przy ul. Tramwajowej 17

Jak skutecznie zaangażować artystyczną społeczność? Jak zachęcić do kreowania nowego charakteru i przestrzeni miasta? Na te pytania doskonale znają odpowiedź organizatorzy i pomysłodawcy Art Mural Challenge.

Przez ponad dwa miesiące trwała akcja konkursowa, która przyciągnęła wielu zwolenników street artu. Artyści nadesłali ponad 100 kreatywnych prac, na które oddano łącznie 12 tysięcy głosów. A wszystko to w ramach zaaranżowania przestrzeni w okolicy Nowego Centrum Łodzi. Jury wybrało zwycięzcę – jest nim Marcin Czaja. Finałowy projekt muralu został namalowany na jednej ze ścian łódzkiej kamienicy przy ul. Tramwajowej 17.

O wielkim powodzeniu konkursu świadczy fakt, że artyści przekazali ponad 100 kreatywnych prac, przedstawiających niepowtarzalny charakter Łodzi, w zmieniającej się rzeczywistości. Pomysłodawcom Art Mural Challenge zależało, aby każdy mógł mieć wpływ na przestrzeń i kolor Łodzi. – Wybór najlepszej koncepcji muralu był niesamowicie trudnym i wymagającym zadaniem dla całego jury. Artyści wykazali się niezwykłą kreatywnością, przez co każda praca przedstawiała inną wizję Łodzi. Zainteresowanie całym przedsięwzięciem przerosło nasze oczekiwania. Dziękujemy wszystkim – zarówno uczestnikom, jak i głosującym za tak liczny udział w konkursie. Wierzymy, że dzięki naszej inicjatywie Nowe Centrum Łodzi, w miejscu gdzie powstaje nasza nowa inwestycja Primo, nabierze więcej barw i stanie się przyjaznym miejscem dla lokalnej społeczności – komentuje Monika Moczulska, kierownik Marketingu i PR w firmie Profbud.

10 października to ważna data na mapie łódzkich, kulturalnych eventów. To właśnie w tym dniu odbyło się uroczyste odsłonięcie zwycięskiego muralu w konkursie Art Mural Challenge. Jego autorem jest Marcin Czaja, pracownik Wydziału Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie, twórca m. in. muralu inspirowanego twórczością Stanisława Lema na Galerii Krakowskiej. Pomysłowa koncepcja na nowe malowidło ścienne, jest odpowiedzią na motto konkursu – „Kocham Łódź”. Praca przedstawia przekrój kamienicy, a w niej ciekawe obrazy charakterystyczne dla Łodzi. Wyróżnia ją bogactwo szczegółów, potraktowanych z lekkim przymrużeniem oka. Atrakcyjną kompozycję utrzymano w komiksowej konwencji opowieści o Łodzi, jej historii i kulturze, co stanowi bezpośrednie odniesienie do festiwalu komiksu – istotnego dla łodzian wydarzenia kulturalnego.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*