Przyjaźń, twarde zasady i brutalność świata

Po premierze produkcji „Pitbull. Niebezpieczne kobiety” Patryk Vega ogłosił, że nie podejmie się stworzenia kolejnego filmu z tej serii. Pieczę nad obrazem przejął wówczas ceniony reżyser Władysław Pasikowski, znany choćby z reżyserii takich hitów, jak: „Psy”, „Kroll”, czy „Reich”.

Cały projekt od początku budzi wiele kontrowersji. Jednak twórcy zamykają usta spekulantom chociażby obsadą, w której są  m. in. Dorociński (na zdjęciu), Pazura, Dziędziel i Stroiński. Dorociński ponownie wcieli się w rolę Despera, co już teraz dla fanów serialu z 2005 roku jest nie lada gratką. Jeśli chodzi o sprawę reżysera, to Pasikowski słynie przecież z kreowania mocnych scenariuszy okraszonych wypracowanym przez lata warsztatem reżyserskim. Mimo to, podkreślał w wywiadach, że praca nad nowym „Pitbullem” jest dla niego ogromnym wyzwaniem, przede wszystkim za sprawą świetnego serialu.

Według Pasikowskiego, produkcja będzie się skupiać głównie na przyjaźni, twardych zasadach i brutalności świata. Po śmierci jednego z policjantów zostaje wszczęte śledztwo, które ma przyczynić się do schwytania sprawcy. Sprawa staje się dla ekipy celem nadrzędnym, jednak w wyniku reorganizacji komendy i licznych zwolnień dochodzenie napotyka wiele trudności. W tym celu do Warszawy zostaje ściągnięty Despero, a także  gliniarze rozproszeni po prowincjonalnych miasteczkach. W tym samym czasie toczy się walka gangów: oprócz ekipy z Wołomina i Pruszkowa, w mieście pojawia się nowy gracz zwany Czarną Wdową.

Premiera filmu odbędzie się 15 marca 2018. Ciekawe, czy przyciągnie do sal kinowych takie tłumy, jak poprzednie serie tego, chyba już, kultowego filmu?

Fot. Ja Fryta from Strzegom https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Marcin_Dorocinski.jpg

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*