PRZYJMĄ WAS Z OTWARTYMI ŁAPKAMI

„Wspólnota jest drugą rodziną, z którą się związałam” – tak o Burych Misiach opowiada Agnieszka Bryze – liderka poznańskiego ogniska Wspólnoty, zachęcając do włączenia się w jej działania. Wskazuje, że Bure Misie uczą nas wrażliwości i dostrzegania najmniejszych drobin życia.

Czym jest Wspólnota Burego Misia? To działająca od 39 lat organizacja społeczna mająca na celu towarzyszenie i pomoc osobom z niepełnosprawnościami w pokonywaniu życiowych trudności, takich jak samotność, wykluczenie społeczne, czy niemożność zakupu drogich lekarstw.

Wspólnota daje wsparcie, możliwość pracy i, co chyba najważniejsze, poczucie przynależności. W samym Poznaniu wsparciem otoczonych jest 100 rodzin, a kolejne ogniska Wspólnoty „płoną” w Krakowie i Bytomiu. Ponadto na Kaszubach istnieje Osada Burych Misiów, gdzie trafiają głównie te osoby, które,  z różnych przyczyn, utraciły oparcie w rodzinie. W Osadzie Bure Misie mieszkają i tworzą rodzinę. Jest to również ich miejsce pracy. Bure Misie specjalizują się w produkcji serów, a dochody z ich sprzedaży stanowią główne źródło utrzymania Osady.

Bury Miś a Bury Niedźwiedź. Jak rozumieć te pojęcia? Najlepiej wziąć je na logikę: Misie to podopieczni, młodzież i osoby dorosłe z niepełnosprawnościami, najczęściej intelektualnymi. Niedźwiedziami nazywamy wolontariuszy angażujących się w działalność Wspólnoty, opiekujących się Misiami. Ci nieustannie są poszukiwani, w końcu rąk do pomocy nigdy za wiele.

 Jak mogę pomóc? Możliwe formy pomocy są różne, Wspólnota działa bowiem na wielu polach. Najważniejsze w tym wszystkim jest wspólne spędzanie czasu z Burymi Misiami, czy to podczas spacerów, czy wycieczek rowerowych. Włączenie się w organizację imprez Wspólnoty, bez wątpienia, wywoła niejeden misiowy uśmiech.

Cenna jest również pomoc w codziennych sprawunkach, większych zakupach. Ponadto jako wolontariusze możecie pojechać na Kaszuby wspomóc pracę osady lub promować Miśtrucka tutaj, na miejscu. Możliwe jest również prowadzenie misiowych social mediów.

Warto pomagać. Włączenie się w działalność Wspólnoty jest okazją do zdobycia nowych umiejętności, dołożenia swojej cegiełki w zmienianiu świata na lepsze, poznania niezwykłych ludzi i nawiązania przyjaźni. Każda pomoc jest ważna, jeśli więc poczujecie, że to jest coś, w co warto się włączyć wybierzcie jeden z podanych niżej sposobów kontaktu ze Wspólnotą. Bure Misie na pewno przyjmą Was z otwartymi łapkami.

Dane kontaktowe do Wspólnoty Burego Misia: www.buremisie.org.pl

FB: wspólnotaburegomisiapoznań e-mail: aga_bryze@wp.pl 664 495 505

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*